O bucureșteancă a avut parte de un fel de „peak experience” în Capitală. Mașina i-a fost blocată de alta neregulamentar, dar Poliția Locală i-a spus că „așa se obișnuiește” și i-a recomandat să o mute singură.
O bucureșteancă a publicat un video cu un „peak experience România” direct din Capitală. Ea a încărcat un videoclip pe contul ei de TikTok.
Femeia și-a parcat mașina undeva și a plecat de acolo. La întoarcere a dat peste alt autoturism care-i bloca trecerea. respectivul nu era parcat corespunzător. Potrivit ei, șoferul nu a lăsat vreun număr de telefon în caz de cineva avea nevoie ca el să-și mute mașina de acolo.
În aceste condiții, femeia a sunat la Poliția Locală pentru a rezolva situația. Însă, agenții aveau alt răspuns pentru ea față de cum se aștepta dânsa. Ei i-au spus că așa obișnuiesc unii „să lase mașina pe liber”. În plus, i-ar fi zis că ar trebui să o dea la o parte ea.
Neavând altă opțiune la îndemână, șoferița s-a conformat recomandării Poliției Locale. Ea a filmat momentul când se pune în spatele mașinii care îi bloca trecerea și a început să o împingă. Mai greu la început, femeia a reușit să facă mașina să se miște din locul unde era. În cele din urmă, dânsa a izbutit și „autoturismul-problemă” a fost mutat din calea mașinii ei.
În postare, nu se precizează zona din București nu a avut loc această pățanie a șoferiței.
Mai jos este videoclipul și mesajul femeii:
Peak experience România. Sun la locală pentru că m-a blocat cineva și nu a lăsat număr. Locala îmi zice că acolo obișnuiesc să lase mașina pe liber și să o dau eu la o parte.
PMB a pus în dezbatere publică două proiecte privind mașinile parcate neregulamentar pe spațiul public. Acestea pot fi consultate aici. Unul dintre acestea vizează aprobarea unui regulament pentru ridicarea, transportul, depozitarea și eliberarea acestor vehicule.
Al doilea este pentru înființarea și organizarea unui astfel de serviciu.
Primul proiect prevede ca sesizările pot fi formulate de cetățeni, polițiști sau prin sisteme tehnice și se înregistrează în dispeceratul Poliției Locale a Municipiului București. Acesta mai include și faptul că „transportul la locul de depozitare nu se mai execută dacă, până la inițierea acestuia, proprietarul sau utilizatorul vehiculului ridicat se prezintă la locul ridicării și este de acord cu suportarea cheltuielilor efectuate. În acest caz se suportă doar contravaloarea operațiunii de ridicare”.
Documentul propune și o dublare a tarifelor pentru ridicare anumitor categorii de vehicule.
În ceea ce privește al doilea proiect, se prevede aprobarea înființării și organizării a serviciului public de ridicare, transport, depozitare și eliberare a vehiculelor staționate sau parcate neregulamentar pe terenuri aparținând domeniului public sau privat al Municipiului București (serviciul „RTDE”). Mai multe detalii se pot g[si aici.