VIDEO | Cum a fost la concertul lui Max Korzh pe Arena Națională. 40 de mii de tineri au cântat melodii despre libertate și alegerea de a fi cine vor. Incident neprevăzut pe stadion

24 mai 2026
782 afișări
VIDEO | Cum a fost la concertul lui Max Korzh pe Arena Națională. 40 de mii de tineri au cântat melodii despre libertate și alegerea de a fi cine vor. Incident neprevăzut pe stadion
VIDEO | Cum a fost la concertul lui Max Korzh pe Arena Națională. 40 de mii de tineri au cântat melodii despre libertate și alegerea de a fi cine vor. Incident neprevăzut pe stadion | Sursa colaj foto: Alex Cmidp - Facebook, Captura de ecran - Max Korzh - reel Instagram

Seara trecută a avut loc concertul lui Max Korzh pe Arena Națională. Show-ul belarusului a adus pe stadion peste 40 de mii de oameni. Mulțimea de tineri a scandat melodiile cântărețului.

Au fost luate mai multe măsuri de securitate

Ieri seară, 23 mai, a fost concertul lui Max Korzh pe Arena Națională. Aici, au venit peste 40 de mii de fani ai artistului din Belarus.

Stadionul a fost umplut de tineri, care nu se opreau din scandat numele artistului și melodiile preferate ale lui Max Korzh. Potrivit estimărilor, au fost fani din peste 50 de țări la show-ul cântărețului.

Max Korzh, mai puțin cunoscut în România, este un artist care are interdicție în Belarus, propria țară, și Rusia. Melodiile lui sunt cu un mesaj puternic despre libertate, alegerea de a trăi cum dorește fiecare și cum a evoluat el ca persoană de la un băiat din oraș mic din Belarus.

Mai jos sunt  imagini cu fanii de pe stadion înainte și-n timpul marelui concert:

| Sursa video: B365.ro

A avut loc și-un incident pe stadion

Acest eveniment a fost derulat pe Arena Națională. Aici, s-a petrecut un incident neprevăzut. În mediul online, au apărut imagini cum a izbucnit un incendiu pe o peluză a stadionului.

Acesta a fost unul mic care nu s-a propagat pe altă suprafață a locației. Nu au fost victime. Filmări au apărut pe platformele Threads și TikTok.

Câteva cadre cu acest incident sunt mai jos:

Autoritățile au luat măsuri de securitate

Înaintea concertului, purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Române, Ana Maria Burchi, a declarat că autoritățile au luat toate măsurile de securitate în jurul stadionului. La stadion, erau echipaje ecvestre ale Jandarmeriei pentru intervenție.

Aceștia au fost însoțiți de câini specializați în detectarea materialelor explozive și a substanțelor interzise. Jandarmeria Română a precizat că la punctele de control-acces au fost amplasate echipamente tehnice pentru identificarea și scanarea datelor biometrice.

În plus, drone și un elicopter au monitorizat din aer punctele de acces.

Te-ar mai putea interesa și:

Cookies