Victor Ponta, atacat la Antena 3, după condamnarea lui Dan Voiculescu

„Toate astea se întâmplă în vremea dvs., domnule Ponta! Cu dumneavoastră la putere. Cine sunt cei care ne confiscă? Procurorii. Cine îi conduce? Ştiţi bine”, l-a somat Dana Grecu pe primul-ministru, conform reportervirtual.ro.
DAN VOICULESCU, CONDAMNAT LA 10 ANI DE INCHISOARE:
„Am luat act de decizia Curtii de Apel Bucuresti. Nu comentez sentinte in cauze penale, dar vreau sa asigur pe toata lumea ca, atat timp cat voi fi lider politic si cetatean al Romaniei, sunt obligat sa fac tot ce sta in puterile mele pentru ca jurnalistii Antena 3 / Antena 1 si toti jurnalistii din tara noastra, indiferent de politica lor editoriala, sa-si poata desfasura activitatea conform dreptului constitutional la libera exprimare si independenta presei.
Sunt convins ca, dincolo de momentele dramatice prin care trec familiile celor condamnati, o tara libera poate exista doar daca exista si o presa libera. Alaturi de milioane de alti romani doresc si cred ca multi ani de acum inainte „Antena 3 va fi aici”!”, a transmis premierul pe pagina sa de Facebook.
DAN VOICULESCU, CONDAMNAT LA 10 ANI DE INCHISOARE: