SUPERCUPA ROMANIEI: FC STEAUA – FC PETROLUL scor 3-0. Cine sunt marcatorii golurilor

10 iul. 2013
SUPERCUPA ROMANIEI: FC STEAUA - FC PETROLUL scor 3-0. Cine sunt marcatorii golurilor

Primul trofeu al sezonului, SUPERCUPA ROMANIEI, s-a disputat miercuri seară între Steaua şi Petrolul Ploieşti pe Arena Naţională.

La pauză, scorul la meciul Steaua – Petrolul era 3-0, victoria steliştilor fiind menţinută până la finalul partidei.

Cine sunt marcatorii golurilor:

În minutul 21, Steaua a dat gol prin NIKOLIC care a marcat cu un şut sub bară, din câţiva metri, după o fază excelentă a lui Tănase. STEAUA-PETROLUL 1-0.

În minutul 32, SZUKALA a marcat pentru Steaua cu capul, după o lovitură liberă executată de Bourceanu. STEAUA-PETROLUL 2-0.

În minutul 41, STEAUA marchează din nou prin PINTILII care a şutat la vinclu de la 18 metri. STEAUA-PETROLUL 3-0.

La startul partidei STEAUA-PETROLUL, echipele s-au aliniat în teren cu:

Steaua: Tătăruşanu – Georgievski, Szukala, Chiricheş, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Ad. Popa, G. Iancu, Cr. Tănase – Nikolici
Rezerve: Cojocaru, Gardoş, M. Costea, Prepeliţă, Pîrvulescu, N. Stanciu, Piovaccari

Petrolul: Pecanha – Achim, Manasse, Neag, Guilherme – Mustivar, Hoban – Boudjemaa, Grozav, Ad. Cristea – Hamza
Rezerve: Valincius, Naziri, Cristescu, Grecu, Romario, Teixeira