Steaua, umilită pe Național Arena: Steaua – Stuttgart 1-5

23 nov. 2012
0 afișări
Steaua, umilită pe Național Arena: Steaua - Stuttgart 1-5

STEAUA-STUTTGART 1-5. Steaua a pierdut, scor 1-5, meciul cu VfB Stuttgart, disputat joi seară pe Arena Naţională în UEFA Europa League. Iată cum s-a desfășurat partida, conform realitatea.net:

STEAUA-STUTTGART 1-5 FINAL.

83′- GOL STEAUA! M. COSTEA a marcat cu un şut plasat din colţul careului. STEAUA-STUTTGART 1-5!

78′ – Ad. Popa targe pe lângă poartă

71′ – schimbare la Stuttgart. Iese Sakai, intră Rudiger

67′ – cartonaş galben pentru Prepeliţă

55′ – GOL STUTTGART! Okazaki face „dubla” cu un gol marcat din careu, după o bâlbâială a defensivei steliste. STEAUA-STUTTGART 0-5!

46′ – schimbare la Stuttgart, Iese Gentner, intră Hajnal

A început repriza a doua. Stuttgart a avut lovitura de start.

STEAUA-STUTTGART 0-4 LA PAUZĂ!

43′ – şut slab al lui Bourceanu

37′ – cartonaş galben pentru Kuzmanovic

35′ – Steaua a marcat prin Szukala, dar golul a fost anulat pentru fault în atac

33′ – schimbare la Steaua. Iese Gardoş, intră M. Costea

31′ – GOL STUTTGART! Okazaki marchează cu capul. STEAUA-STUTTGART 0-4!

27′ – ocazie pentru Pintilii, şut peste poartă din careu

23′ – GOL STUTTGART! SAKAI a înscris cu un şut la vinclu de la 20 de metri. STEAUA-STUTTGART 0-3!

18′ – GOL STUTTGART! HARNIK a marcat cu capul după o gafa colosală a lui Tătăruşanu. STEAUA-STUTTGART 0-2!

12′ – ocazie imensă pentru Stuttgart: Okazaki trage milimetric pe lângă poartă de la 7-8 metri

5′ – GOL STUTTGART! TASCI a marcat cu capul, după un corner. STEAUA-STUTTGART 0-1!

4′ – corner al lui Stuttgart de pe partea stângă. Centrarea este respinsă de stelişti
Steaua-Stuttgart este meciul care o poate trimite pe Steaua în primăcara europeană. Arena Naţională este plină. A început meciul. Steaua a avut lovitura de începere.

STEAUA-STUTTGART ESTE LIVE PE REALITATEA.NET ŞI VIDEO PE DOLCE SPORT.
Ora 21:55 – Atmosferă teribilă pe Arena Naţională! Stadionul este plin, peste 50.000 de oameni aşteaptă meciul anului, Steaua-Stuttgart.

Ora 21:15 – Tribunele explodeaza in momentul cand intra pe teren Tatarusanu si Stanca, impreuna cu unul dintre „secunzii” lui Reghecampf. Agitatie mare in peluze, se pregateste o coregrafie grandioasa.

STEAUA STUTTGART ECHIPE OFICIALE DE START
Steaua: Tătăruşanu – Szukala, Chiricheş, Gardoş – Chipciu, Bourceanu, Pintilii, Latovlevici – Ad. Popa, Rusescu, Tănase. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Stuttgart: Ulreich – G. Sakai, Tasci, Rodriguez, Molinaro – Harnik, Kvist, Kuzmanovic, Okazaki – Gentner, Ibisevic. Antrenor: Bruno Labbadia.