SIMONA HALEP s-a calificat în optimi de finală la turneul de la Cincinnati

19 aug. 2015

Simona Halep a câștigat meciul disputat miercuri seară cu Kristina Mladenovic și s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Cincinnati, scor 7-5; 5-7; 6-4. B365.ro v-a prezentat LIVE scorul meciului.

Halep s-a impus în fața franțuzoaicei după un meci epuizant, în 3 seturi.

Românca a câștigat primul set, dar Mladinovic a egalat, câștigând setul al II-lea. Chiar și așa, Halep s-a impus la final, câștigând setul decisiv, după ce franțuzoaica a cerut de două ori intervenția medicului, acuzând dureri la gleznă.

Iată, mai jos, cum a decurs meciul dintre cele două:

SIMONA HALEP VS KRISTINA MLADENOVIC SCOR LIVE 7-5; 5-7; 6-4

21:21 – SIMONA A CÂȘTIGAT MECIUL, DUPĂ CE S-A IMPUS ÎN 3 SETURI, SCOR 7-5; 5-7; 6-4.

21:20 – 40-15

21:20 – 40-0

21:19 – 30-0

21:19 – 15-0

21:18 – Meciul a fost reluat. Servește Simona.

21:10 – Pauză. Avem din nou timeout medical pentru franțuzoaică.

20:39 – Începe setul al III-lea, după o lungă pauză luată de franțuzoaică

20:31 – Kristina Mladenovic câștigă al II-lea set. Se intră în setul decisiv, setul al III-lea

20:10 – 40-40

20:09 – Avantaj Simona, care este foarte aproape de o victorie.

19:22 – Meciul a fost reluat. 30-0

19:16 – Pauză accidentare. Kristina Mladenovic a căzut și a cerut intervenția medicului. Acuză accidentare la glezna dreaptă.

18:34 – A început meciul.

18:00 – Se pregătește terenul, meciul va începe foarte curând.

Simona Halep joacă, azi, în turul 2 al turneului de la Cincinnati, cu Kristina Mladenovic. Când e meciul Simonei Halep, la ce oră e meciul Simonei Halep, când joacă Simona Halep: Meciul SIMONA HALEP VS KRISTINA MLADENOVIC are loc AZI, în turul 2 al turneului de la CINCINNATIdupă ora 18:15. Cine transmite meciul Simonei Halep: Meciul SIMONA HALEP VS KRISTINA MLADENOVIC va fi transmis LIVE LA TV de Dolce Sport 1 şi LIVE ONLINE, LIVE TEXT şi SCOR LIVE de B365.ro. Maria Sharapova şi Serena Williams s-au retras de la Cincinnati. Astfel, Simona Halep ar putea ajunge pe locul 2 în clasamentul WTA dacă ajunge în finala turneului Cincinnati.

SIMONA HALEP VS KRISTINA MLADENOVIC LIVE ONLINE, MECI AZI, ÎN TURUL 2 LA CINCINNATI, LIVE TEXT, HALEP MLADENOVIC SCOR LIVE. SIMONA HALEP, locul 3 mondial, o va întâlni, AZI, în turul 2 la CINCINNATI pe KRISTINA MLADENOVIC din Franţa, ocupanta locului 40 în clasamentul WTA.

SIMONA HALEP ŞI KRISTINA MLADENOVIC s-au mai întâlnit de două ori în circuitul competiţional şi de fiecare dată s-a impus franţuzoaica, cu 7-6, 6-4, în 2014 la Paris, şi cu 2-6, 6-0, 7-6 (4), în acest an, la Birmingham.

Click pe imagine pentru mărire

SIMONA HALEP, devenită acum favorita turneului de la Cincinnati, după ce Serena Williams şi Maria Sharapova s-au retras, a acces direct în turul 2 al turneului din SUA. Dacă va ajunge în finală, SIMONA HALEP va putea ajunge pe locul 2 în clasamentul WTA, în locul rusoaicei Maria Sharapova.

SIMONA HALEP se afla la 490 de puncte in spatele Mariei Sharapova in acest moment. Astfel, turneul de la Cincinnati devine foarte important pentru ca are implicatii in ceea ce priveste tabloul pentru US Open, acesta urmand sa fie facut dupa clasamentul WTA de saptamana viitoare.

KRISTINA MLADENOVIC a acces în turul 2 de la CINCINNATI după ce a învins-o fără probleme pe Daniela Hantuchova (locul 68 WTA), cu scor 6-2, 6-1.

SIMONA HALEP VS KRISTINA MLADENOVIC LIVE ONLINE, MECI AZI, ÎN TURUL 2 LA CINCINNATI, LIVE TEXT, HALEP MLADENOVIC SCOR LIVE. Turneul de la Cincinnati are loc între 17 și 23 august şi este dotat cu premii în valoare totală de peste 2,4 milioane de dolari.

Simona Halep a depăşit-o pe Chris Evert, în topul celor mai mari câştiguri din tenis

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA, a întrecut-o, din punctul de vedere al câștigurilor din tenis, pe americanca Chris Evert. Halep a câștigat până acum peste 9 milioane de dolari, în urma premiilor obținute la turneurile de tenis.

SIMONA HALEP VS KRISTINA MLADENOVIC LIVE, MECI AZI, LA CINCINNATI, LIVE TEXT, HALEP MLADENOVIC SCOR LIVECând e meciul Simonei Halep, la ce oră e meciul Simonei Halep, când joacă Simona Halep: Meciul SIMONA HALEP VS KRISTINA MLADENOVIC are loc AZI, în turul 2 al turneului de la CINCINNATI, de la ora 18.00. Cine transmite meciul Simonei Halep: Meciul SIMONA HALEP VS KRISTINA MLADENOVIC va fi transmis LIVE LA TV de Dolce Sport 1 şi LIVE ONLINE, LIVE TEXT şi SCOR LIVE de B365.ro.

„E o decizie grea pe care a trebuit sa o iau. N-am avut suficient timp sa ma recuperez. M-am antrenat aici cateva zile, dar cred ca aceasta e cea mai isteata decizie, pentru a putea ajunge la US Open cat de sanatoasa pot. Nu cred ca era o tinta realistica daca as fi jucat aici” a motivat Sharapova decizia, conform sport.ro.

Cei de la WTA scriu pe site-ul oficial despre un scenariu de vis pentru Simona Halep – revenirea pe locul 2 mondial! Simona se afla la 490 de puncte in spatele Mariei Sharapova in acest moment.

Turneul de la Cincinnati devine foarte important pentru ca are implicatii in ceea ce priveste tabloul pentru US Open, acesta urmand sa fie facut dupa clasamentul WTA de saptamana viitoare, iar cine se va afla pe locul 2 cu siguranta nu o va intalni pe Serena Williams cel putin pana in finala.

Simona Halep va debuta la turneul de la Cincinnati impotriva frantuzoaicei Kristina Mladenovic, jucatoare in fata careia a pierdut de doua ori in tot atatea intalniri.

Mladenovic (locul 40 WTA) a trecut in runda inaugurata la Daniela Hantuchova (locul 68) si va avea ocazia sa joace pentru a treia oara impotriva actualului numar 3 mondial.

Mladenovic a mai batut-o pe Halep in 2015 la Birmingham, in faza sfeturilor, dupa un 2-6, 6-0, 7-6 (4).