SIMONA HALEP A ÎNVINS-O PE DANIELA HANTUCHOVA, LA TURNEUL WTA DUBAI, CU SCOR FINAL: 6 – 2; 6 – 0

17 feb. 2015
SIMONA HALEP A ÎNVINS-O PE DANIELA HANTUCHOVA, LA TURNEUL WTA DUBAI, CU SCOR FINAL: 6 - 2; 6 - 0

SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA LIVE ONLINE, SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA SCOR LIVE, LIVE TEXT ONLINE. SCOR FINAL 6 – 2; 6 – 0

După un început mai slab, Halep a profitat de oboseala resimţită de adversara ei, câştigătoare săptămâna trecută la Pattaya City după multe partide în trei seturi, românca impunându-se într-o oră şi 13 minute.

Calificarea în optimile de finală ale turneului de la Dubai este recompensată cu un premiu de 26.000 de dolari şi cu 105 puncte WTA.

În faza următoare, Halep va juca, miercuri, de la ora 17.00, în premieră cu jucătoarea bulgară Ţvetana Pironkova, locul 57 WTA. La ediţia precedentă a turneului de la Dubai, sportiva din Constanţa a abandonat în prima manşă.

SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA LIVE ONLINE, SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA SCOR LIVE, LIVE TEXT ONLINE. SIMONA HALEP a jucat MARŢI, 17 FEBRUARIE 2015, cu DANIELA HANTUCHOVA, numărul 47 în clasamentul WTA. Când e meciul SIMONEI HALEP, la ce oră e meciul SIMONEI HALEP: Meciul SIMONA HALEP – DANIELA HANTUCHOVA a început în jurul orei 19.20, după meciul dintre Elina Svitolina şi Petra Kvitova. Cine transmite meciul  SIMONA HALEP – DANIELA HANTUCHOVA: Meciul SIMONA HALEP vs DANIELA HANTUCHOVA a fost transmis LIVE LA TV de Digi Sport şi LIVE TEXT ONLINE ŞI SCOR LIVE de B365.ro.

20.35 – 6 – 0 – GAME HALEP! SIMONA HALEP A CÂŞTIGAT MECIUL CU DANIELA HANTUCHOVA, DUPĂ 1 ORĂ ŞI 13 MINUTE DE JOC! Principala favorită a turneului de la Dubai s-a calificat fără probleme în runda următoare, după succesul 6-2, 6-0, cu Daniela Hantuchova.

20.32 – 30 – 0

20.31  – 15 – 0

20.31 – BREAK HALEP! JUCĂTOAREA NOASTRĂ SERVEŞTE PENTRU CÂŞTIGAREA MECIULUI.

20.30 – 30 – 15

20.28 – 15 – 0

20.28 – Serveşte HANTUCHOVA

20.27 – 4 – 0 – SIMONA HALEP îşi face excelent serviciul şi se apropie vertiginos de câştigarea meciului.

20.26 – 40 – 0

20.26 – 30 – 0

20.25 – 15 – 0

20.25 – Serveşte SIMONA HALEP

20.24 – 3-0 BREAK HALEP! Cel mai lung game al partidei, de aproape 15 minute, se încheie tot cu victoria Simonei. Hantuchova a alternat loviturile bune, cu care a surprins-o pe Halep, cu dublele greșeli și erorile neforțate.

20.08 – Serveşte HALEP

20.07 – 1 – 0 – BREAK HALEP. Simona Halep s-a impus pe serviciul advers, la 30, și a câştigat al patrulea game la rând.

20.06 – 40 – 30

20.05 – 30 – 0

20.04 – 15 – 0

20.03 – SERVEŞTE HANTUCHOVA

20.02 – 6 – 2 – GAME ŞI SET PENTRU HALEP. Jucătoarea noastră CÂŞTIGĂ SETUL INAUGURAL DIN TURNEUL DIN DUBAI, după 41 de minute de joc.

20.00 – 15 – 15

19.59 – SIMONA HALEP serveşte pentru câştigarea setului

19.58 – 5 – 2 – BREAK HALEP! Principala favorită a turneului din Dubai se mai impune o dată pe serviciul adversarei, la 30, și după 35 de minute va servi pentru câștigarea setului inaugural

19.57 – 30 – 30

19.57 – 15 – 30

19.56 – 0 – 30

19.56 – 0 – 15

19.55 – Serveşte HANTUCHOVA

19.54 – 4 – 2 – GAME ALB pentru SIMONA HALEP, care a servit și primul ei as din acest meci.

19.53 – 40 – 0

19.52 – Serveşte SIMONA HALEP

19.51 – 3 – 2 – GAME HANTUCHOVA. Slovaca a câştigat cel de-al doilea punct al meciului şi ţine scorul strâns. Simona Halep a avut șansa să se distanțeze la 3 jocuri, însă a ratat două mingi de break, iar Hantuchova s-a apropiat.

19.48 – Avantaj Hantuchova

19.47 – 40 – 40

19.45 – 0 – 30

19.45 – 0 – 15

19.45 – Serveşte HANTUCHOVA

19.44 – 3 – 1 – SIMONA HALEP câştigă rapid cel de-al treilea punct al meciului, după ce Hantuchova a început să comită tot mai multe greșeli neforțate.

19.43 – 40 – 15

19.42 – 30 – 15

19.40 – 15 – 0

19.39 – SERVEŞTE SIMONA HALEP.

19.38 – 2 – 1 – SIMONA HALEP câştigă cu un break cel de-al doilea punct al meciului. Simona se instalează la conducere, după un nou game disputat. Primul break al meciului este realizat de jucătoarea nostră.

19.36 – 40 – 40

19.34 – 15 – 30

19.33 – 0 – 15

19.33 – Serveşte Hantuchova

19.32 – 1 – 1 – Game HALEP. Simona a condus cu 40-15, însă apoi jocul s-a complicat. A comis o dublă greșeală, iar Hantuchova a ajuns ulterior la minge de break. Din acel moment, reprezentanta nostră și-a adjudecat fiecare punct și a egalat situația la game-uri

19.25 – SERVEŞTE SIMONA HALEP

19.24 – 0 – 1 Game Hantuchova! Slovaca începe cu lovituri în forță, în lungul liniei, iar apoi rupe ritmul frumos cu o scurtă pusă perfect. Joc inaugural adjudecat la 15!

19.22 – 0 – 15

19.22 – DANIELA HANTUCHOVA serveşte din nou

19.20 – Serveşte DANIELA HANTUCHOVA.

19.15 – Cele două jucătoare au început încălzirea.

SIMONA HALEP, locul 4 mondial, o va întâlni în turul 2 al turneului de categorie Premier 5 din Dubai pe slovaca DANIELA HANTUCHOVA, locul 47 în clasamentul WTA.

Daniela Hantuchova s-a calificat în turul 2 după ce a învins-o, luni, cu scorul de 7-6 (5), 3-6, 6-3, pe sportiva germană Mona Barthel, locul 39 WTA.

SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA LIVEAZI, MARŢI, 17 FEBRUARIE 2015, LA TURNEUL WTA DUBAI DUTY FREE TENNIS CHAMPIONSHIPSSIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA LIVE ONLINE, SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA SCOR LIVE, LIVE TEXT ONLINE. Simona Halep este calificată direct în turul 2, din postura de principală favorită, după retragerea Serenei Williams din turneu, ea urmând să evolueze, marţi, cu Daniela Hantuchova. În sesiunea de seară, înaintea meciului româncei, va avea loc, de la ora 17.00 (ora României), partida Elina Svitolina (Ucraina) – Petra Kvitova (Cehia, cap de serie numărul 2).

„Vreau să mă bucur de acest turneu, nu să mă gândesc la faptul că sunt principala favorită. Voi lua fiecare meci în parte, indiferent ce cap de serie sunt şi indiferent dacă Serena e sau nu aici”, a afirmat Simona Halep, numărul patru mondial, pentru site-ul WTA.

SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA LIVE ONLINE, SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA SCOR LIVE, LIVE TEXT ONLINE. Sportiva din Slovacia, în vârstă de 31 de ani, fostă numărul 5 WTA în 2003, a câştigat după un meci de două ore şi 40 de minute.

SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA LIVE. Halep şi Hantuchova s-au mai întâlnit de trei ori până în prezent, iar românca s-a impus de fiecare dată.

SIMONA HALEP, TURNEU WTA DUBAI. După retragerea Serenei Williams, principala favorită a turneului de la Dubai a devenit Simona Halep. Constănțeanca a abandonat în primul meci la ediția trecută, cu Alize Cornet, atunci când venea după titlul cucerit la Doha. În 2015, oridinea și rangul celor două competiții s-au schimbat: Premier 5 a devenit Dubai, iar Doha s-a întors la categoria Premier.

În fapt, și la acea competiție din Qatar din 2014, scenariul a fost identic: Serena Williams era principala favorită, însă s-a retras cu doar două zile înaintea startului competiției, iar Simona Halep a cucerit cel mai important trofeu din carieră.

Fără Williams și Sharapova la start, Halep are o șansă bună la câștigarea titlului și implicit a celor 900 de puncte WTA puse în joc.

SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA LIVE ONLINE, SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA SCOR LIVE, LIVE TEXT ONLINE. În afara ocupantei primului loc, de la Dubai s-a retras și Eugenie Bouchard. Canadianca a cerut un wild-card în cursul zilei de vineri, care i-a fost acordat, însă sâmbătă a anunțat că nu poate evolua din cauza unei accidentări la umăr.

În urma ultimelor retrageri, a doua favorită a turneului a devenit Petra Kvitova, iar a treia este Caroline Wozniacki.

Cazuta pe locul 4 in clasamentul WTA, Simona Halep are la Dubai si Doha sansa de a reveni pe podiumul topului mondial. Însă, participarea Simonei la Dubai pare sa fie sub semnul intrebarii, dupa ce sportiva a acuzat astazi dureri la antrenament, noteaza ziare.com. Astfel, deşi a inceput anul cu o victorie la Shenzen si a ajuns pana in sferturi la Australian Open, SIMONA HALEP a acuzat dureri la ultimul antrenament.

Potrivit ziare.com, Simona Halep a acuzat dureri in zona coastelor si va fi supusa unor examinari amanuntite, precum si unui RMN.

Simona Halep s-a mai retras si de la turneul de la Sydney, tanara sportiva acuzand atunci o afectiune gastro-intestinala.

SIMONA HALEP, TURNEU WTA DUBAI. Turneul din Dubai are premii totale în valoare de 2,5 milioane de dolari.

SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA LIVE ONLINE, SIMONA HALEP VS. DANIELA HANTUCHOVA SCOR LIVE, LIVE TEXT ONLINE. SIMONA HALEP o va întâlni AZI, MARŢI, 17 FEBRUARIE 2015, pe slovaca DANIELA HANTUCHOVA. Când e meciul SIMONEI HALEP, la ce oră e meciul SIMONEI HALEP: Meciul SIMONA HALEP – DANIELA HANTUCHOVA va începe în jurul orei 19.00 (ora României), după meciul dintre Elina Svitolina şi Petra Kvitova. Cine transmite meciul  SIMONA HALEP – DANIELA HANTUCHOVA: Meciul SIMONA HALEP vs DANIELA HANTUCHOVA va fi transmis LIVE LA TV de Digi Sport şi LIVE TEXT ŞI SCOR LIVE de B365.ro.