SFERT DE FINALĂ ROMÂNESC la WTA ROMA AZI. SIMONA HALEP VS ALEXANDRA DULGHERU, AZI, VINERI, 15 MAI

14 mai 2015

SIMONA HALEP VS. ALEXANDRA DULGHERU, în SFERTURI DE FINALĂ la TURNEUL DE LA ROMA: Meciul dintre SIMONA HALEP şi ALEXANDRA DULGHERU se va disputa VINERI, 15 MAI, de la ora 13:00.

SIMONA HALEP a învins-o joi, 14 mai, pe VENUS WILLIAMS şi s-a calificat în SFERTURI DE FINALĂ la TURNEUL WTA DE LA ROMA. Meciul SIMONA HALEP VS. VENUS WILLIAMS s-a încheiat cu SCOR 6-2; 6-1. Halep a învins-o pe sora mai mare a liderului WTA, Serena Williams, după 61 de minute. Puteţi vedea desfăşurarea LIVETEXT a partidei AICI.

Simona Halep s-a mai întâlnit de trei ori cu Venus Williams, fiind de fiecare dată învinsă: în 2012, la Madrid (scor 6-1, 4-6, 7-6) şi la Roma (scor 6-3, 6-4) şi în 2013, la Tokyo, scor 4-6, 7-5, 6-3.

Şi ALEXANDRA DULGHERU şi-a învins adversara de joi, din optimile de finală de la TURNEUL DE LA ROMA. Meciul ALEXANDRA DULGHERU VS. EKATERINA MAKAROVA din 14 mai s-a încheiat cu SCOR: 6-4; 6-3.  Puteţi vedea desfăşurarea LIVETEXT a partidei  AICI.

A treia româncă calificată în optimile de finală ale turneului de la Roma este Irina-Camelia Begu, care va juca joi împotriva Victoriei Azarenka (Belarus), după ora 22.00.