SCANDAL la meciul STEAUA-GAZ METAN MEDIAȘ. SCOR FINAL 3-1. De ce au plecat fanii în timpul partidei

12 sept. 2014

STEAUA – GAZ METAN MEDIAȘ. SCOR FINAL 3-1. Dacă din punct de vedere sportiv meciul a decurs fără probleme pentru elevii lui Gâlcă, necazurile au venit din tribune, potrivit realitatea.net.

STEAUA – GAZ METAN MEDIAȘ. SCOR FINAL 3-1. Fanii roş-albaştrilor au intrat în conflict cu favoriţii şi au plecat acasă pe parcursul jocului.

STEAUA – GAZ METAN MEDIAȘ. SCOR FINAL 3-1. În minutul 20 suporterii din Peluza Sud au părăsit stadionul Ghencea.

Ruptura dintre galerie şi jucătorii Stelei s-a produs și la Sofia, cînd, după meciul cu Ludogoreţ, nu toţi fotbaliştii au mers să salute ultraşii veniţi în capitala Bulgariei.

STEAUA – GAZ METAN MEDIAȘ. SCOR FINAL 3-1. Steaua a jucat, vineri seară, acasă cu Gaz Metan Media. Scorul a fost deschis de Claudiu Keşeru, în minutul 13. Atacantul campionilor a finalizat, elegant, cu latul, în dreapta lui Pleșca, după o centrare perfectă a lui Sânmărtean, dintr-o poziție suspectă de ofsaid!