Romania-Ungaria, scor final, 3-0! Mondialele sunt mai aproape!

06 sept. 2013

Romania a castigat meciul impotriva Ungariei cu 3-0, dupa o zi marcata de violentele suporterilor maghiari, dar si cele ale suporterilor romani, in Bucuresti.

Iata desfasurarea partidei:

88′ – GOL ROMANIA! TĂNASE a marcat. ROMANIA-UNGARIA 3-0!

82′ – Szalai a tras peste poartă din lovitură liberă de la 25 de metri

70′ – fază la indigo, cu Ad. Popa în locul lui B. Stancu. Bogdán scoate incredibil

60′ – cartonaş galben pentru Vanczák

56′ – Dzsudzsák a încercat un lob, dar mingea atrecut peste poarta lui Tătăruşanu

În celelate meciuri din GRUPA D, TURCIA-ANDORRA 2-0 (pauză) şi ESTONIA-OLANDA 1-1 (prima repriză).

ROMANIA-UNGARIA 2-0. PAUZĂ.

9′ – Crainicul Arenei Nationale a facut apel la suporterii romani sa nu mai arunce cu petarde si artificii pentru ca ne suspenda UEFA. Dupa un minut, crainicul s-a corectat si a spus FIFA

2′ – GOL ROMANIA! MARICA a marcat, după ce a scăpat singur cu Bogdán. ROMANIA-UNGARIA 1-0! (VEZI AICI VIDEO)

1′ – UNGARIA a avut lovitura de start. ROMANIA joacă în galben. Fanii români scandează „Afară, afară, cu ungurii din ţară!”

A început meciul ROMANIA-UNGARIA. Arena Naţională este plină. Sunt aproape 50.000 de români şi cam 2.000 de maghiari în tribune.