Bucureștenii sunt invitați weekendul acesta la o nouă ediție a Pieței volante din Sectorul 1. Aceasta va avea loc pe strada Nicolae Caranfil și vor participa 30 de producători locali.
Aceștia vor aduce bucureștenilor bunătăți direct de la ei din grădină.
Bucureștenii își pot face cumpărăturile weekendul acesta, 29–30 iunie la Piața volantă din Sectorul 1. Această nouă ediție este organizată pe strada Nicolae Caranfil.
Acolo 30 de producători autohtoni vin cu brânzeturi, carne, fructe, legume și multe alte surprize.
În urma succesului ediției precedente și a solicitărilor primite din partea locuitorilor cartierului Aviației, revenim în acest sfârșit de săptămână cu piața volantă pe strada Nicolae Caranfil. Ca de fiecare dată, cei 30 de producători autohtoni vor aduce brânzeturi tradiționale, delicatese din carne, deserturi de casă, pâine artizanală, legume și fructe proaspete, direct de la fermele și grădinile lor, a precizat PS1 pe pagina de Facebook.
Primăria Sectorului 1 a transmis bucureștenilor că în weekend vor putea să se ducă la o nouă piață să își facă cumpărăturile la piața volantă de pe Aviatorilor.
În acest context, producătorii locali vin în întâmpinarea bucureștenilor cu cele mai gustoase produse din gospodăriile lor: fructe coapte și dulci, legume proaspăt culese, carne, brânzeturi și pâinr artizanală.
Potrivit anunțului făcut de PS1, standurile vor fi montate începând de vineri după-amiază pe strada Nicolae Caranfil nr. 85. Mai precis în parcarea de la intersecția cu strada Ștefan Burileanu.
Piața volantă va fi deschidă publicului doar sâmbătă și duminică, între orele 9:00 și 19:00.