ARHIVA B365

Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti: Meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2 în Liga I

Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti. Golurile gazdelor au fost marcate de Albin ‘4 din penalti şi ’34, în timp ce pentru oaspeţi au înscris Bărboianu ’10 şi Guilherme ’53 autogol, scrie mediafax.ro.

La meciul de la Ploieşti au asistat aproximativ 14.000 de spectatori, dintre care 400 de fani dinamovişti.

Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti. Antrenorul dinamovist Flavius Stoican a fost trimis în tribune, în minutul 45+2, după ce a intrat pe teren şi a protestat vehement cerând un penalti pentru formaţia sa. Iniţial, Stoican nu a dorit să urce în tribună, iar partida a fost întreruptă aproximativ două minute.

Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti. La partida de pe arena Ilie Oană a asistat şi preşedintele FRF, Răzvan Burleanu.