Metrorex anunță restricții temporare de circulație, în noaptea de 2/3 iulie, la Pasajul Piața Presei Libere. Sunt necesare pentru remedierea unei avarii produse la un cablu de alimentare cu energie electrică, în timpul furtunii, esențial pentru Magistrala 6.
Metrorex informează că accesul în Pasajul Piața Presei Libere va fi restricționat în noaptea de 2/3 iulie 2026, în intervalul orar 23:00 – 04:00.
Restricția este necesară pentru remedierea unei avarii produse la cablul de alimentare cu energie electrică a stațiilor totale topografice instalate în pasaj, în zona viitoarei stații de metrou Piața Montreal, aferentă Secțiunii SUD a viitoarei Magistrale 6, cablu deteriorat în urma furtunii din București din noaptea de 30 iunie/1 iulie 2026.

În afara intervalului menționat, circulația în pasaj se va desfășura în condiții normale.
Traficul de pe carosabilul din afara pasajului nu va fi restricționat și nu va fi deviat.
Te-ar mai putea interesa și: