PANDURII TÂRGU JIU – RAPID, LIGA I, SCOR FINAL: 2 – O. Giuleştenii au ratat un penalty

07 dec. 2014
PANDURII TÂRGU JIU - RAPID, LIGA I, SCOR FINAL: 2 - O. Giuleştenii au ratat un penalty

PANDURII TÂRGU JIU – RAPID, LIGA I, SCOR FINAL: 2 – O. După 14 minute de joc, Lung a dat pe lîngă balon şi Mihai Roman a rămas singur în careu de unde a reluat direct în poarta lui Bornescu. Pînă la sfîrştiul primei părţi, gorjenii au mai avut o ocazie importantă prin Predescu, care a şutat de la marginea careului, dar portarul giuleştenilor a respins în lateral, scrie gps.ro.

PANDURII TÂRGU JIU – RAPID, LIGA I, SCOR FINAL: 2 – O. În repriza secundă, băieţii lui Marian Rada au primit un penalty în minutul 53, după un fault a lui Elton la Alexandru Coman, dar şutul din lovitură de pedeapsă a lui Emil Dică a fost scos de Gliwa.

PANDURII TÂRGU JIU – RAPID, LIGA I, SCOR FINAL: 2 – O. Cu un minut înainte de final, Matulevicius a fost găsit bine în faţa porţii, de unde l-a executat pe Bornescu şi a stabilit scorul final, 2-0.

PANDURII TÂRGU JIU – RAPID, LIGA I, SCOR FINAL: 2 – O. Echipe de start:

Pandurii: Gliwa – Unguruşan, Erico, Elton, Momcilovic – Răduţ, Nistor – Buleică, Shalaj, Predescu – M.Roman
Rezerve: Stanca, Pleaşcă, I. Constantin, P. Anton, Shamsin, Matulevicius, Şendroiu

Rapid: Bornescu – Tînc, D. Lung, Al. Iacob, Mendy – E. Dică, Rui Miguel, M. Stoica – Al. Coman, Pancu, M. Martin
Rezerve: Drăghia, Al. Dan, Fl. Călin, Ciolacu, N. Vasile, Mera, V. Balint