O pisică rămasă fără două picioare a fost adoptată de o doamnă din București. Felina, aflată în stare gravă, a fost salvată de o echipă de veterinari

07 sept. 2023
3306 afișări
O pisică rămasă fără două picioare a fost adoptată de o doamnă din București. Felina, aflată în stare gravă, a fost salvată de o echipă de veterinari
O pisică rămasă fără două picioare a fost adoptată de o doamnă din București. Felina, aflată în stare gravă, a fost salvată de o echipă de veterinari | Sursa foto: Facebook - Avangarde Vets - Cabinet Veterinar Ploiesti

O echipă veterinară din Ploiești a salvat o pisicuță de la moarte. Felina, din păcate, a rămas fără picioarele din spate, iar cei de la Avangarde Vets au încercat să-i găsească o persoană iubitoare care poate avea grijă de ea. Cazul a fost distribuit de sute de persoane pe rețelele de socializare și, în cele din urmă, o doamnă din București s-a oferit să o adopte.

O pisică rămasă fără două picioare a fost adoptată de o doamnă din București

Echipa Avangarde Vets a reușit să facă imposibilul posibil salvând o pisicuță de la moarte. Felina a rămas fără picioarele din spate după ce ar fi fost lovită de un tren.

Veterinarii i-au expus povestea pe pagina de Facebook în speranța că vor reuși, prin intermediul rețelelor de socializare, să-i găsească o familie iubitoare care se poate ocupa de ea, având în vedere condiția sa.

Iată ce se arată în postarea făcută de Avangarde Vets:

Micuta noastra pisicuta este o luptătoare adevărată care a trecut prin momente inimaginabil de grele. Găsită într-o stare critică, după ce a fost rănită, probabil, de un tren, această mică minune a trecut prin chinuri pe care nici un suflet nu ar trebui să le experimenteze. În urma operației, a rămas cu doar două picioare, dar ce-i lipsește în mobilitate, compensează cu o inimă plină de iubire și recunoștință. Ea nu este doar o pisicuță, este un simbol al dragostei necondiționate.

Postarea a fost distribuită de sute de persoane și, în cele din urmă, o doamnă din București și-a exprimat dorința de a o adopta. Pisicuța a ajuns deja la noua sa stăpână, aceasta ocupându-se de îngrijirea ei.

Din comentariile lăsate la postarea făcută de echipa veterinară din Ploiești, mai multe persoane au spus că doamna care a adoptat pisica are experiență în astfel de cazuri, adresându-i cuvinte de laudă:

Doamna E. Comiza este incredibilă! Ce bine că va ajunge la dânsa🥰♥️🙏🏻

Te-ar mai putea interesa și:

Cookies