Noi întreruperi de curent în București, Ilfov și Giurgiu, între 14 și 17 mai. Rețele Electrice a transmis lista străzilor afectate

13 mai 2024
5401 afișări
Noi întreruperi de curent în București, Ilfov și Giurgiu, între 14 și 17 mai. Rețele Electrice a transmis lista străzilor afectate
Noi întreruperi de curent în București, Ilfov și Giurgiu, între 14 și 17 mai. Rețele Electrice a transmis lista străzilor afectate | Foto simbol: Unsplash

Rețele Electrice Muntenia anunță noi întreruperi de curent electric în perioada 14-17 mai pentru a asigura capacitatea rețelei de a funcționa și alimenta clienții în bune condiții. Compania a transmis care vor fi străzile afectate din București, Ilfov și Giurgiu.

Întreruperi de curent în București, Ilfov și Giurgiu, între 14-17 mai

Noi întreruperi de curent vor avea loc în București, Ilfov și Giurgiu. Rețele Electrice Muntenia a transmis care vor fi străzile afectate săptămâna aceasta.

Compania a transmis că lucrările au fost reduse la cele care sunt necesare.

Rețele Electrice Muntenia a redus pe cât posibil numărul întreruperilor programate pentru buna administrare și funcționare a rețelei de distribuție a energiei electrice, pentru a minimiza disconfortul clienților. Lucrările au fost reduse la cele care sunt necesare. Regretăm neplăcerile resimțite de clienți în cazurile în care aceste lucrări, efectuate pentru a preveni eventuale probleme în alimentare, perturbă temporar activitățile acestora.

Rețele Electrice Muntenia a transmis că aceste întreruperi de curent se vor realiza pentru a asigura capacitatea rețelei de a funcționa și alimenta clienții în bune condiții.

București

Ziua / Data
Localitatea, strada afectataOrar
Marţi , 14 Mai 2024
Bucuresti, Aleea Arinis nr.2 bl.40 sc.1+209:00 – 17:00
Bucuresti, str.Liniei; str.Acvariului; str.Catlabuga09:00 – 17:00
Bucuresti, Calea Dudesti intre strazile Brailita si Scoala Ciocanu, Str.Vasile Toneanu, Str.Vlad Judetu, Str.Aristide Pascal, Str.Popa Stoica Farcas, Str.Brailita, Str.Gheorghe Judetu, Str.Scoala Ciocanu09:00 – 17:00
Sector 1, strada Muntele Gaina09:00 – 17:00
Bucuresti, Perimetrul cuprins intre Bulevardul Mareșal Alexandru Averescu, Strada Clucerului , Strada Docenților, Bulevardul Aviatorilor, Bulevardul Mareșal Constantin Prezan.09:00 – 17:00
(Intrerupere)
Bucuresti, Perimetrul cuprins intre: Str. Renasterii, Str. Lastarisului, Str. Crinului, Str. Poetului, Str. Infratirii, Str. Niagara, Str. Linistei, Sos. Chitilei.10:00 – 13:00
Miercuri, 15 Mai 2024
Bucuresti, Aleea Arinis nr.2 bloc 40 sc.3+409:00 – 17:00
Vineri , 17 Mai 2024
Bucuresti, CALEA PLEVNEI NR CU SOT TRONSON SITUAT INTRE STR. INGINER PISONI SI STR. DOMNITA ANCUTA09:00 – 17:00

Ilfov

Ziua / Data
Localitatea, strada afectataOrar
Marţi , 14 Mai 2024
Otopeni, Strada Privighetori , Oituz , Traian , Margaritarului ,Mures si adiacente09:00 – 17:00
Otopeni, strazile Belgrad, Sofia, 23 August, steaua Rosie, Violetelor, Bisericii, Belgrad, Caragiale, Campului, Dafinului, Avram Iancu si adiacente09:00 – 17:00
Clinceni, Strada Sabarului , Principala , Ciocarliei , Primaverii , Privighetorii , Trandafirilor , Toamnmei , Rasaritului , Cocorului , Viilor , Intrarea Viilor , Narciselor , Strada Berzei , Intrarea Dispensarului , Randunicii , Solariilor , Soseaua Ordoreanu , Strada Arcului , Rozelor , Salcamilor , Monumentul Eroilor , Morii , Carierei , Soseaua Clinceni , Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Snagov, str Salciei, Mesteacanului, Stejarului, Gladiolelor, Alunului, Bradului, Gorunului, sos Snagov intre str Gladiolelor si str Nucului si strazi adiacente, Complex CFR Snagov09:00 – 17:00
Miercuri, 15 Mai 2024
Mogosoaia, str Chitila Padure, IC Bratianu, Austrului, Vanatorilor si strazi adiacente09:00 – 17:00
Straulesti, str Curtisoara, Verbinelor, Dunacesti, Redea, Buzias, Drumul Cavnic, Lonea, Ramurele, Pietrosita si strazi adiacente09:00 – 17:00
(1 ora in intervalul orar 09.00-17.00)
Voluntari- Pipera, soseaua Pipera-Tunari intre nr 170-184, strada Marin Preda09:00 – 17:00
Moara Vlasiei,sat Caciulati, str Macesilor, Gradinarilor, Garoafelor, Trandafirilor, Drumul Teilor, Drumul Mare si strazi adiacente09:00 – 17:00
Bragadiru, Diamantului,Cristalului,blocuri Opal-,strazi adiacente09:00 – 17:00
Balotesti, THERME NORD, str Petalelor, Crinilor, 1 Decembrie, Trandafirilor, Daliei, Gladiolelor, Garoafelor, Malu Rosu, Calea Bucuresti intre str Malu Rosu si str Unirii, Romanitei, Crizantemelor, Lalelelor, Restaurant Vatra Neamului, Asian Magazin si strazi adiacente, Restaurant Vatra Neamului, Asian Magazin,THERME NORD09:00 – 17:00
Voluntari- Pipera, Strada Drumul Biserici , Eugen Jebeleanu , Constelatiei , Stefan cel Mare intre Drumul Bisericii si Decebal , Alexandru Ioan Cuza intre Drumul Bisericii si Decebal si adiacente09:00 – 17:00
Corbeanca, str Laguna Albastra, Aleea Laguna Albastra, Lastarisului, Aleea Lastarisului, Fermei, Intrarea Fermei si strazi adiacente09:00 – 17:00
(1 ora in intervalul orar 09.00-17.00)
Clinceni, Strada Ortansei , Fortului , Orhideei , Casa Noua , Moara cu Noroc , Intrarea Dumbravei , Radoi , Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Joi , 16 Mai 2024
Otopeni, strada Ion Minulescu, Lucian Blaga, Fermei F, G, L, I si adiacente09:00 – 17:00
Straulesti, str Bulevardul Petrila, Lonea, Salva, Saveni, Aldeni si strazi adiacente09:00 – 17:00
(1 ora in intervalul orar 09.00-17.00)
Ciorogarla, Strada Scolii , Viitorului , Fierari , Aviatorului , Teiului , Salcamilor , Nuferilor , Calea Bucuresti , Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Voluntari- Pipera, Strada Potcoavei, Aleea Aviatiei , Stefan cel Mare , Vlad Tepes , Petru Aron si adiacente09:00 – 17:00
Chitila, Strada Castanilor , Ion Gheorghe Duca , Ion Campineanu , C.A Rosetti , George Vernescu , Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Vineri , 17 Mai 2024
Bragadiru, Strada Safirului , Onixului , Diamantului , Granitului , Perlelor , Citrinului , Rubinului , Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Glina sat Catelu, strada Independentei, Toamnei, Soarelui, Gladiolelor, Noua, Margaretei, Trandafirului, Marginei si strazi adiacente09:00 – 17:00
Chiajna, Strada Rezervelor , Soarelui , Apeductului , Tineretului , Preot Ilie Chiscari , Amforei ,Strazi adiacente., Locuinte Tanase Alex.09:00 – 17:00
(Timp max. intrerupere – 2 h)

Giurgiu

Ziua / Data
Localitatea, strada afectataOrar
Marţi , 14 Mai 2024
Stoenesti, str Carametesti , 1 Decembrie 191809:00 – 17:00
VEDEA, Str Arsache,Eroilor,Toamnei,Plopilor,Dunarii09:00 – 17:00
Isvoarele, Str.Principala, Bisericii, Izlaz09:00 – 17:00
Stoenesti – Tangaru, Str. Principala, Stadionului09:00 – 17:00
Miercuri, 15 Mai 2024
SLOBOZIA, str Viilor,Teiului,Dudului,Nucului,Migdalelor,Ciresului08:30 – 16:30
FRATESTI, toata localitatea08:30 – 16:30
VEDEA, Str Arsache,Eroilor,Toamnei,Plopilor,Dunarii09:00 – 17:00
Isvoarele, Str. Principala, Camin, Luncii09:00 – 17:00
Stoenesti – Tangaru, Str. Principala, Stadionului09:00 – 17:00
Joi , 16 Mai 2024
Isvoarele, Str. Principala, Izlaz, Bisericii09:00 – 17:00
VEDEA, Str Arsache,Eroilor,Toamnei,Plopilor,Dunarii09:00 – 17:00
Isvoarele, Str.Principala,Cimitirului, Argesului09:00 – 17:00
Vineri , 17 Mai 2024
Isvoarele, Str.Principala,Cimitirului, Argesului09:00 – 17:00
VEDEA, Str Arsache,Eroilor,Toamnei,Plopilor,Dunarii09:00 – 17:00
Isvoarele, Str. Principala, Camin, Luncii09:00 – 17:00
Stoenesti, str Carametesti , 1 Decembrie 191809:00 – 17:00

Te-ar mai putea interesa și:

Cookies