Noi întreruperi de curent în București, Giurgiu și Ilfov, între 27 și 31 mai. Rețele Electrice Muntenia a transmis lista străzilor afectate

26 mai 2024
3619 afișări
Noi întreruperi de curent în București, Giurgiu și Ilfov, între 27 și 31 mai. Rețele Electrice Muntenia a transmis lista străzilor afectate
Noi întreruperi de curent în București, Giurgiu și Ilfov, între 27 și 31 mai. Rețele Electrice Muntenia a transmis lista străzilor afectate. Foto simbol: Pexels/Saya Kimura

Rețele Electrice Muntenia anunță noi întreruperi de curent în București, Giurgiu și Ilfov în ultima săptămână din mai. Mai multe străzi vor fi afectate de întreruperile programate pentru revizii și reparații în perioada 27-31 mai.

Noi întreruperi de curent în București, Giurgiu și Ilfov

Compania anunță că a redus pe cât de mult posibil numărul acestor întreruperi programate pentru buna administrare și funcționare a rețelei de distribuție a energiei electrice, pentru minimizarea disconfortului clienților. Lucrările au fost reduse la cele care chiar sunt necesare.

Regretăm neplăcerile resimțite de clienți în cazurile în care aceste lucrări, efectuate pentru a preveni eventuale probleme în alimentare, perturbă temporar activitățile acestora, transmite Rețele Electrice Muntenia.

Mai multe străzi din București, Giurgiu și Ilfov sunt afectate de întreruperile de curent programate în perioada 27-31 mai 2024.

Lista întreruperilor pentru 27-31 mai

București

Ziua / Data
Localitatea,  strada afectataOrar
Luni,   27 Mai 2024
Bucuresti,  Licurg,   strada Armeneasca in sectiunea cuprinsa intre strazile Silvestru si Rafael,  strada Arcului,  strada Termopile,  strada Popa Rusu 16 (inlocuire CD185 si CD1584)09:00 – 17:00
Marţi,   28 Mai 2024
Bucuresti,  Str. Buzesti Nr fara sot tronson situat intre Str. Mircea Vulcanescu si Str. Maramures09:00 – 16:00
Bucuresti,  Spatarului in sectiunea aflata intre B-dul Carol I si Intrarea Spatarului,  B-dul Carol I numere cu sot si fara sot in sectiunea aflata intre strazile Spatarului si Doctor Paleologu (inlocuire CD831)09:00 – 17:00
Miercuri,  29 Mai 2024
Bucuresti,  Str.Albatrosului,  Str.Salciilor,  Str.Gorgan Spataru,  Str.Andronache intre Gorgan Spataru si Maliuc09:00 – 17:00
Bucuresti,  Pictor Stefan Luchian,   B-dul Carol I numere cu sot si fara sot in sectiunea aflata intre strazile Pictor Stefan Luchian si Latina (inlocuire CD888 si CD1600)09:00 – 17:00
Joi,   30 Mai 2024
Bucuresti,  Str. Pisoni nr cu sot tronson situat intre Str.Bihor si Calea Plevnei09:00 – 16:00
Bucuresti,  CALEA VICTORIEI 97 A09:00 – 17:00
Vineri,   31 Mai 2024
Bucuresti,  Calea Plevnei Nr cu sot tronson situat intre Str Berzei si Str. Stirbei Voda09:00 – 16:00

 Județul Giurgiu

Ziua / Data
Localitatea,  strada afectataOrar
Luni,   27 Mai 2024
Isvoarele,  Principala, Caminului, Luncii, Bisericii, Fantana repede, Argesului, Str Scurta, Scolii, Aleea cimitirului, Int. Salcamului, Int. Îngusta, Barajului, Valea Seaca si strazi adiacente.09:00 – 17:00
(Modernizare retea JT)
Marţi,   28 Mai 2024
Isvoarele,  Principala, Caminului, Luncii, Bisericii, Fantana repede, Argesului, Str Scurta, Scolii, Aleea cimitirului, Int. Salcamului, Int. Îngusta, Barajului, Valea Seaca si strazi adiacente.09:00 – 17:00
(Modernizare retea JT)
Joita,  cartier Castelli Residence09:00 – 17:00
Miercuri,  29 Mai 2024
Isvoarele,  Principala, Caminului, Luncii, Bisericii, Fantana repede, Argesului, Str Scurta, Scolii, Aleea cimitirului, Int. Salcamului, Int. Îngusta, Barajului, Valea Seaca si strazi adiacente.09:00 – 17:00
(Modernizare retea JT)
Joi,   30 Mai 2024
Isvoarele,  Principala, Caminului, Luncii, Bisericii, Fantana repede, Argesului, Str Scurta, Scolii, Aleea cimitirului, Int. Salcamului, Int. Îngusta, Barajului, Valea Seaca si strazi adiacente.09:00 – 17:00
(Modernizare retea JT)
Vineri,   31 Mai 2024
Ulmi,  Str. Principala,   Zambetului,   Ornesti09:00 – 17:00
Isvoarele,  Principala, Caminului, Luncii, Bisericii, Fantana repede, Argesului, Str Scurta, Scolii, Aleea cimitirului, Int. Salcamului, Int. Îngusta, Barajului, Valea Seaca si strazi adiacente.09:00 – 17:00
(Modernizare retea JT)

Județul Ilfov 

Ziua / Data
Localitatea,  strada afectataOrar
Luni,   27 Mai 2024
Bragadiru,  Strada Safirului,   Diamantului,   Cristalului,   Smaraldului,   Margelelor,   Topaz,   Granitului,   Opalului,   Rubinului,   Perlelor,   Onixului,   Citrinului,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Domnesti,  Strada Baboi,   Soseaua Tudor Vladimirescu,   Strada Crizantemelor,   Campul cu Flori,   Toamnei,   Caugareni,   Spicului,   Intrarea Sebes,   Strada Zori de Zi,   Romancierilor,   Trandafirilor,   Rucar,   Vatra Dornei,   Intrarea Anemonelor,   Floarea Soarelui,   Gloriei,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
(Timp max. intrerupere – 2 h)
Cornetu,  Strada Salcamilor,   Bradului,   Teiului,   Cornilor,   Plopilor,   Pinului,   Pajistei,   Islazului,   Macesului,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
(Timp max. intrerupere – 2 h)
Nuci,  str Calea Bucuresti,  Narciselor,  Magnoliei, Islaz si strazi adiacente,  sat Suditi si Merii Petchi in intregime,  sat Suditi si sat Merii Petchi in intregime09:00 – 17:00
Gruiu, sat Lipia,  str Malu Rosu,  Intrarea Dumbravei,  Lujerului,  Balastiera Nuci si strazi adiacente,  Balastiera Nuci,  Ferma de Lapte Lipia,  Luxten Malu Rosu09:00 – 17:00
Tunari,  Strada Trandafirului,   Petuniei,   Gladiolei,   Margaretelor,   Macesului,   Petuniei,   Gherghinei,   Nordului,   Cercelusilor,   Ana Karenina,   Balta Pasarea,   Garoafelor,   Craitelor,   Mierlei si adiacente.10:00 – 17:00
Marţi,   28 Mai 2024
Snagov, sat Tancabesti,  str Bucuresti-Ploiesti si strazi adiacente,  SC AVI AIRCRAFT SRL Tancabesti09:00 – 17:00
Corbeanca,  str Primaverii si strazi adiacente09:00 – 17:00
Afumati,  Strada Belsugului,   Motrului,   Bistrita,   Merilor,   Fermei si adiacente .09:00 – 17:00
Ciolpani,  str Tiganesti,  Drumul Cailor,  sos Silistea-Ciolpani,  Parcului si strazi adiacente09:00 – 17:00
Domnesti + Clinceni,  Soseaua Independentei,   Strada Toamnei,   Zori de Zi,   Crizantemelor,   Campul cu Flori,   Intrarea Sebes,   Strada Calugareni,   Spicului,   Romancierilor,   Soseaua Tudor Vladimirescu,   Alexandru Ioan Cuza,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Voluntari,  Strada Drumul Bisericii,   Alexandru Ioan Cuza,   Stefan cel Mare,   Eugen Jebeleanu,   Constelatiei,   Londra,   Paris,  Atena,   Washington si adiacente .09:00 – 17:00
Berceni,  Strada Sportului,   Trandafirilor,   Lacramioarei,   Intrarea Lacramioarei,   Strada Teiului,   Artarului,   Independentei,   Plopului,   Cumpenei,   Azurului,   Ciresului,   Ecaterina Teodoroiu,   Intrarea Macin,   Strada Avram Iancu,   Gheorghe Lazar,   Plopilor,   Zanelor,   Sperantei,   Ciulin,   Tuberozelor,   Petru Rares,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Cornetu,  Strada Crizantemelor,   Cornilor,   Molidului,   Gheorghe Stanciu,   Zavoiului,   Barajului,   Fagului,   Molidului,   Codrilor,   Stejarului,   Panselelor,   Bradului,   Soseaua Alexandriei,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
(Timp max. intrerupere – 2 h)
Pantelimon,  strazile Rascoalei,  Armatei,  Maramures,  Intrarea Campului,  Codrii Cosminului si adiacente10:00 – 18:00
Miercuri,  29 Mai 2024
Magurele,  Strada Preciziei,   Sigurantei,   Soseaua de Centura,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Berceni – Popesti Leordeni,  Soseaua de Centura,   Oltenitei,   Strazi adiacente.,  Blocuri Agropol09:00 – 17:00
Bragadiru,  Strada Dantelei,   Parfumului,   Rubinului,   Gladiolelor,   Margelelor,   Mugurelui,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Bragadiru,  Strada Iederei,   Soseaua Alexandriei,   Strada Curcubeului,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
(Timp max. intrerupere – 2 h)
Afumati,  soseua Urziceni intre strada Sperantei si Iasomiei09:00 – 17:00
Buftea,  str Liceului,  Tamasi,  Turturelelor si strazi adiacente,  Liceul Tehnologic Barbu A Stirbey,  Gara Buftea09:00 – 17:00
Tunari,  Strada Rindunicii,   Vulturilor si adiacente09:00 – 17:00
Corbeanca,  str Arcasilor,  Paladinilor,  Domului,  Turnului,  Cavalerilor,  Fermei,  Intrarea Fermei,  Arenei,  Paladin Residence Media City si strazi adiacente,  Paladin Residence Media City Corbeanca09:00 – 17:00
Joi,   30 Mai 2024
Chiajna,  Strada Drumul Bacriului,   Crizantemelor,   Intrarea Nuferilor,   Strada Carciumareselor,   Anul 1864,   Intrarea Canalului,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Corbeanca,  str Unirii intre str Codrului si str Ghioceilor si strazi adiacente09:00 – 17:00
Afumati,  Strada Doamna Stanca,   Decebal,   Dacia,   Dimitrie Cantemir,   Vlad Tepes,   Domnita Ralu,   Sanda Tatarascu Negroponte,   Doamna Elena Radu,   Doamna Chiajna,   Doamna Stanca,   Fermei,   Livezilor,   Bumbesti,   Cimpina,   Merilor,   Motrului,   Lotrului,   Borsec,   Bistrita,   Belsugului,   Motru,   Marasesti,   Leordeni,   Mihai Bravu,   Traian,   Stefan cel Mare,   Soseaua Stefanesti intre strada Binelui si Doamna Stanca09:00 – 17:00
Berceni + Sintesti ( Vidra ),  Strada Miorita,   Orhideelor,   Lavandei,   Vadul Mosului,   Nicolae Labis,   Ghiocelului,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Pantelimon,  Strada Agricultori,   Soseaua de Centura 66 si adiacente09:00 – 17:00
Sintesti + Cretesti ( Vidra ),  Strada Principala,   Sabiei,   Rromi,   Ciorilor,   Salcamilor,   Eroului,   Stratulat,   Zlatarilor,   Gloria,   Codana,   Tusa Nica,   Monumentului,   Linia Garii,   Parmac,   Ciorap,   Ciobanu,   Garii,   Campului,   Seicaru,   Popozu,   Zbarcea,   Drumul Mare,   Tones,   Viilor,   Mancas,   Izvor,   Marului,   Sperantei,   Valea Luncii,   Electricienilor,   Zorilor,   Veteranilor,   Scolii,   Gradinilor,   Cimitirului,   Garii,   Ciulinari,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Voluntari,  Strada Potcoavei,   Sportiv Catalin Bercu,   Petru Aron,   Aleea Aviartiei si adiascente09:00 – 17:00
Vineri,   31 Mai 2024
Bragadiru,  Strada Margelelor,   Dantelei,   Parfumului,   Mugurelui,   Ghidiceni,   Sidefului,   Topaz,   Opalului,   Rubinului,   Citrinului,   Perlelor,   Granitului,   Safirului,   Onixului,   Mugurelui,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Chitila – Rudeni,  Strada Dacia,   Panduri,   Soseaua de Centura,   Strada Traian,   1 Decembrie,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00
Balotesti,  str Fabricii,  Stadionului si strazi adiacente09:00 – 17:00
Pantelimon,  Strada Rascoalei,   Banatului,   Ulmilor,   Oltenia,   Intrarea Vrancea,   Capitan Alexandru Serbanescu,   Transilvania,   Calarasi,   Recas,   Teleorman,   Caras Severin,   Dolj,   Intrarea Polona,   Primaverii,  Mehedinti,   Arges,   Basarabia,   Oas,   Bihor,   Alba,   Roman,   Aleea Moldova,   Aleea Selimbar,   Bucovina si adiacente09:00 – 17:00
Chiajna,  Strada Tineretului,   Soarelui,   Sergent Ilie Petre,   Stelelor,   Drumul Ciorogarla,   Strazi adiacente.09:00 – 17:00

 Te-ar mai putea interesa și:

Cookies