LIGA I. FC VIITORUL- CEAHLĂUL Piatra Neamţ, SÂMBĂTĂ, 13 SEPTEMBRIE. SCOR FINAL 2-0

14 sept. 2014

LIGA I. VIITORUL- CEAHLĂUL. SCOR FINAL 2-0. Golurile învingătorilor au fost marcate de Fl. Tănase ’29 şi Mitriţă ’53, arată Mediafax.

1-0: Nikolov a şutat de la 25 de metri lateral dreapta, Jovici a respins în faţă şi Tănase a înscris din 6 metri.

2-0: Mitriţă a primit o minge în jumătatea adversă, a preluat şi a înscris cu un şut superb de la 22 de metri.

LIGA I. VIITORUL- CEAHLĂUL. SCOR FINAL 2-0.

În minutul 70, Nikolov a primit direct cartonaşul roşu după o intrare dură cu talpa asupra lui Slavickas.

În minutul 90+4, Mândruşcă a intrat cu talpa la portarul Balauru, iar arbitru Alexandru Tudor i-a arătat direct cartonaşul roşu.

LIGA I. VIITORUL- CEAHLĂUL. SCOR FINAL 2-0

FC Viitorul: Balauru – Nikolov, Mamele, Daminuţă, Mitrea – Pană, Benzar – Mitriţă (Cârstocea ’67), Andelkovici (Nedelcu ’73), Tănase – Bonilla (Mărkuş ’54). Antrenor: Bogdan Vintilă.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Jovici – Dumitraş, Marc, Ichim, Slavickas – Achim, Ad. Gheorghiu (Popadiuc ’62) – Chitoşcă, Clonin, Cârjan (Mândruşcă ’69) – Pavel (Ştefănescu ’46). Antrenor: Florin Marin.

Cartonaşe galbene: Mitrea ’67 / Ichim ’77, Dumitraş ’83, Ştefănescu ’86, Mândruşcă ’89.

Cartonaşe roşii: Nikolov ’70 / Mândruşcă ’90+4.

Arbitri: Alexandru Tudor (central) – Sebastian Gheorghe, George Neacşu (asistenţi) – Florin Miron (rezervă).

Observatori: Adrian Vidan, Marcel Vasile.

Înainte de începerea meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria fostului fostbalist Călin Zanc, decedat în noaptea de marţi spre miercuri, la 43 de ani, în urma unui accident rutier.

CFR Cluj – Astra Giurgiu, scor 4-1, în Liga I

Echipa Astra Giurgiu a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 4-1 (2-0), de formaţia CFR Cluj, într-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, în care a avut doi jucători eliminaţi.