ȘTIRI

Jandarmeria învaţă elevii să se ferească de alcool şi droguri, într-un club din Capitală

Activitatea va fi realizată în parteneriat cu instituţiile din Strategia de prevenire a criminalităţii la nivelul municipiului Bucureşti: Poliţia Capitalei, Inspectoratul Şcolar al Municipiului Bucureşti, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii”, Agenţia Naţională Antidrog, Agenţia Naţională Împotriva Traficului de Persoane si Organizaţia „Tineri pentru tineri”, informează un comunicat de presă al Jandarmeriei.

Parte a proiectului DGPMB „Fan Gandirefresh”, activitatea are ca scop transmiterea către adolescenţi, de informaţii preventive prin dezvoltarea activităţilor de timp de liber, „distracţie fără alcool, droguri sau violenţă”.

La intrarea în club, vor fi amplasate şase ateliere cu caracter informativ-educativ de către organizatorii evenimentului care vor oferi diverse informaţii adolescenţilor interesaţi.

De asemenea, vor avea loc momente cultural-artistice susţinute de elevi ai liceelor „Dimitrie Gusti” şi „Dumitru Moţoc”, Nicole Cherry, trupa de muzică „Marfar”, tinere vedete din cadrul Clubului Copiilor Sector 5, precum şi demonstraţii de prim-ajutor (ISU), de autoapărare (DGJMB, SIIAS), momente de dans sportiv şi dans popular (Clubul „Impetus”).

Pe tot parcursul manifestării, vor avea loc concursuri ce vor fi premiate de: Centrul de Proiecte si Programe Educaţionale şi Sportive pentru Copii şi Tineret din cadrul Primăriei Municipiului Bucureşti, Kaufland, Avon, personalităţi din lumea fotbalului din Bucureşti (Steaua, Dinamo, Rapid), reprezentanţi ai Federaţiei Române de Rugby şi Organizaţia „Tineri pentru tineri”.

Programula activitatilor de marti:

ORA 14, 00 – ACCES ÎN CLUB – BILETE TOMBOLĂ
ORA 14,15 – C.T. DUMITRU MOTOC  (MAJORETE)
ORA 14,30 – C.T. DIMITRIE GUSTI (BIT BOX)
ORA 14,45 – MODCONF (PREZENTARE ŢINUTE)

ORA 15,00 – COSMIN SELEȘI ( PREZENTARE 1), PREMII TOMBOLĂ (AVON, T.P.T. PORTRET CARICATURIZAT )

ORA 15,10 – C.T. DIMITRIE GUSTI (STREET DANCE) 1
ORA 15,15 – ISU (EXERCIŢIU DEMONSTRATIV) 2
ORA 15,55 – CLUB SC.5  (PROGRAM MUZICAL) 3
ORA 16,25 – C.T. MOŢOC (DEMO BOX) 4
ORA 16,35 – CLUBUL IMPETUS (TANGOU ARGENTINIAN)

COSMIN SELEŞI (PREZENTARE 2) PREMII TOMBOLĂ (KAUFLAND)

ORA 16,45 – JANDARMERIA BUCUREŞTI (EXERCIŢIU DEMONSTRATIV)
ORA 17,00 – PREMII TOMBOLA ( ECHIPAMENTE SPORTIVE OFERITE DE SPORTIVI)
ORA 17,20 – CLUBUL IMPETUS (RUMBA) 2
ORA 17,30 – NICOLE CHERRY

COSMIN SELEŞI (REZENTARE 3) PREMII TOMBOLĂ (PROEDUS)

ORA 18,00 – SIIAS (EXERCIŢIU DEMO) 1
ORA 18,15 – CLUBUL IMPETUS (JIVE) 2
ORA 18,20 – TRUPA MARFAR
ORA 19,00 – CLUB IMPETUS (DANS POPULAR- ARDELENESC + BRAŞOVEANCA) 5

COSMIN SELEŞI ÎNCHEIERE


Recomandarile noastre


Parteneri

Back to top button