IRINA BEGU, ÎNVINSĂ DE PETRA KVITOVA, în TURUL 3 de la ROLAND GARROS, SCOR 3-6; 2-6

de:
30 mai 2015
0 Afișari

IRINA BEGU a fost învinsă, sâmbătă, de PETRA KVITOVA, în turul 3 de la ROLAND GARROS, SCOR 3-6; 2-6. Andreea Mitua învins-o pe Francesca Schiavone. Românca a intrat în optimi la ROLAND GARROS. Desfășurarea meciului, AICI.

12.45 15-0

12.44 Începe setul al doilea. Servește Begu.

12.10 0-15

12.10 A început meciul. Servește Kvitova.

12.02 Au început antrenamentele

12.01 Jucatoarele au ajuns pe teren.

IRINA-CAMELIA BEGU s-a calificat joi în turul trei la ROLAND GARROS, dupa ce a învins-o pe ANA KONJUH, SCOR – 6-2; 6-0. IRINA CAMELIA BEGU o va întâlni pe PETRA KVITOVA, numărul 4 WTA, în turul trei la ROLAND GARROS.

Cele doua se vor duela din nou, la aproximativ o luna, dupa ce  s-au aflat fata si in sferturile de finala de la Madrid! Cehoaica s-a impus atunci cu 7-5, 6-3, dupa care avea sa castige si trofeul.

Begu (24 ani), numarul 37 mondial, a cedat dupa o ora si 32 de minute, in fata numarul 4 WTA.

În 2009, Irina Begu a jucat prima oară la Roland Garros. Acum, prin prezența în turul 3, și-a depășit cea mai bună participare în capitala Franței. Astfel, după ce a fost de două ori eliminată în turul secund, Begu are acum șansa accederii în optimile de finală.

IRINA BEGU VS. PETRA KVITOVA, MECI LIVE AZI, SÂMBĂTĂ, la ROLAND GARROS LIVETEXT, SCOR LIVE ONLINE:

Romanca a reusit cel mai bun rezultat al sau la un turneu de categoria Premier Mandatory.

Kvitova s-a calificat cu mari emoții în turul 3: a eliminat-o în turul secund pe iberica Silvia Soler-Espinosa (locul 97 WTA), după trei seturi și un meci care a durat mai bine de două ore și 20 de minute. Jucătoarea din Spania a câștigat primul set la tie-break, după care Petra Kvitova a revenit și s-a impus, scor 6-7 (4), 6-4, 6-2.

Tot sâmbătă, va juca și ANDREEA MITU în turul 3 ROLAND GARROS, cu Francesca Schiavone,  în primul meci de pe terenul doi. Meciul începe după ora 12.

Andreea Mitu a reuşit, joi, una dintre cele mai mari surprize ale turneului de la Roland Garros. Jucătoarea noastră s-a calificat în turul III după ce-a învins-o, în runda a doua, pe favorita numărul 12, cehoaica Karolina Pliskova, în trei seturi, scor 2-6, 7-6, 6-4.

În urma victoriei de joi, Mitu, care la începutul acestei săptămâni ocupa locul 99, va urca pe pozitia a 84-a. În ierarhia WTA, Andreea are în acest moment 710 puncte. Dacă va reuşi s-o elimine şi pe italianca Francesca Schiavone şi să ajunga în optimi la Openul Franţei, reprezentanta noastră va urca până pe locul 66.

RINA BEGU VS. PETRA KVITOVA, MECI LIVE ACUM la ROLAND GARROS LIVETEXT, SCOR LIVE ONLINE