IRINA BEGU, ÎNVINSĂ DE PETRA KVITOVA ÎN SFERTURI LA TURNEUL DE LA MADRID. SCOR FINAL: 5-7; 3-6

07 mai 2015

IRINA BEGU VS PETRA KVITOVA LIVE ONLINE, MECI ÎN SFERTURI LA TURNEUL DE LA MADRID. LIVE TEXT, SCOR LIVE:  5 – 7; 3 – 6.

21.37 – 3 – 6 – GAME, SET ŞI MECI PETRA KVITOVA!

21.37 – 0 – 40

21.36 – 0 – 30

21.36 – 0 – 15

21.36 – SERVEŞTE KVITOVA

21.35 – 3 – 5 – GAME BEGU, JUCĂTOAREA NOASTRĂ CÂŞTIGĂ CEL MAI DISPUTAT PUNCT AL MECIULUI

21.26 – SERVEŞTE IRINA BEGU

21.24 – 2 – 5 – GAME KVITOVA, CARE E LA UN GAME DISTANŢĂ DE SEMIFINALA CU SERENA WILLIAMS.

21.19 – SERVEŞTE IRINA BEGU.

21.17 – 1 – 4 – GAME KVITOVA! JUCĂTOAREA CEHĂ E LA 2 GAME-URI DISTANŢĂ PÂNĂ LA CÂŞTIGAREA MECIULUI

21.10 – SERVEŞTE IRINA BEGU

21.09 – ANTRENORUL IRINEI BEGU O SFĂTUIEŞTE SĂ JOACE MAI MULT DIN PICIOARE ŞI SĂ LASE BRAŢELE MOI, SĂ NU MAI PUNĂ PRESIUNE PE ELE ŞI SĂ NU MAI AIBĂ O ATITUDINE NEGATIVĂ. „NUMAI PE MÂNA TA POŢI ÎNTOARCE”, I-A SPUS ANTRENORUL JUCĂTOAREI ROMÂNCE.

21.09 – 0 – 3 – GAME KVITOVA, AL CINCILEA LA RÂND

21.07 – 0 – 40

21.07 – 30 – 0

21.06 – 15 – 0

21.06 – SERVEŞTE KVITOVA

21.06 – 0 – 2 – BREAK KVITOVA! JUCĂTOAREA CEHĂ A CÂŞTIGAT 4 GAME-URI CONSECUTIVE, DISTANŢÂNDU-SE DE JUCĂTOAREA NOASTRĂ

20.51 – SERVEŞTE BEGU

20.50 – ANTRENORUL IRINEI BEGU O SFĂTUIEŞTE SĂ JOACE LUNG, SĂ SE ÎNDEPĂRTEZE CU 1 M ŞI SĂ JOACE CU ÎNCREDERE, PENTRU CĂ SE MENŢINE PESTE AŞTEPTĂRI

20.49 – 5 – 6 – GAME KVITOVA

20.48 – 40 – 30

20.47 – 40 – 15

20.47 – 30 – 15 – IRINA BEGU REUŞEŞTE SĂ CÂŞTIGE PUNCTUL, DUPĂ CE JOACĂ APROAPE DE FILEU, IAR KVITOVA TRIMITE MINGEA ÎN OUT

20.46 – 30 – 0

20.46 – 15 – 0

20.45 – SERVEŞTE KVITOVA

20.45 – 5 – 5 – GAME IRINA BEGU. JUCĂTOAREA NOASTRĂ RĂMÂNE ÎN CURSA PENTRU CÂŞTIGAREA PRIMULUI SET

20.45 – 40 – 30 – IRINA BEGU TRIMITE MINGEA ÎN AFARA TERENULUI

20.44 – 40 – 15

20.44 – 40 – 0

20.43 – 30 – 0 – KVITOVA TRIMITE MINGEA ÎN OUT

20.42 – 15 – 0

20.42 – SERVEŞTE IRINA BEGU. ÎN TRIBUNE SUNT MULŢI ROMÂNI ŞI SCANDEAZĂ NUMELE IRINEI

20.35 – SERVEŞTE IRINA BEGU

20.34 – ANTRENORUL PETREI KVITOVA A COBORÂT DIN TRIBUNE CA SĂ ÎI DEA SFATURI DE LA MARGINEA TERENULUI

20.33 – 3 – 4 – GAME KVITOVA, DUPĂ CE IRINA BEGU GREŞEŞTE ŞI TRIMITE MINGEA ÎN FILEU

20.33 – 30 – 40

20.32 – 30 – 30

20.32 – 30 – 15 – IRINA BEGU ALEARGĂ PÂNĂ APROAPE DE FILEU ŞI REUŞEŞTE SĂ FIE AGRESIVĂ ÎN JOCUL SĂU ŞI SĂ CÂŞTIGE PUNCTUL

20.00 – Cele două jucătoare au intrat pe teren şi au început încălzirea

IRINA BEGU are, joi, două meciuri de foc, în turneul de la Madrid. Românca va juca în sferturi, la simplu, cu favorita numărul 4 a turneului din capitala Spaniei, iar după meciul cu PETRA KVITOVA IRINA BEGU va evolua şi la dublu în sferturile de finală. În proba de dublu, IRINA BEGU joacă alături de Lara Arruabarena împotriva cuplului Garbine Muguruza / Carla Suarez – Navarro.

IRINA BEGU (locul 37 WTA) s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Madrid, după ce a învins-o pe cehoaica Barbora Zahlavova Strycova (locul 23 WTA) în două seturi, cu scor 6-4, 6-4, după o oră şi 40 de minute de joc. Aceasta este cea mai bună performanţă obţinută de Irina Begu până acum într-un turneu Premier Mandatory. „Încă nu realizez ce înseamnă că sunt în sferturi la un turneu așa de mare. Îmi trebuie puțin timp să pun lucrurile cap la cap. Dar sunt foarte bucuroasă, asta e sigur!”, a declarat Irina Begu, după ce a învins-o pe Barbora Zahlavova Strycova.

IRINA BEGU VS PETRA KVITOVA LIVE ONLINE, MECI ÎN SFERTURI LA TURNEUL DE LA MADRID. LIVE TEXT, SCOR LIVE. Begu (24 de ani) ajunsese în optimi după ce Andrea Petkovic nu s-a prezentat la meci.

PETRA KVITOVA s-a calificat în sferturile de finală pe zgura de la Madrid după ce a învins-o pe rusoiaca Anastasia Pavliucenkova, locul 41 WTA, cu scorul de 6-1, 6-4, într-o partidă de 69 de minute.

IRINA BEGU şi PETRA KVITOVA se vor întâlni în premieră în sferturile turneului de la Madrid. Anul trecut, în capitala Spaniei, Kvitova a fost eliminată tot de o româncă: Simona Halep.

În 2011, Petra Kvitova a câștigat turneul de la Madrid.

IRINA BEGU VS PETRA KVITOVA LIVE ONLINE, MECI ÎN SFERTURI LA MADRID OPEN 2015. LIVE TEXT, SCOR LIVE. Actuala ocupantă a locului 4 în clasamentul WTA se așteaptă la un meci dificil în fața româncei: „Cu siguranță, a trebuit să joace bine ca să o bată pe Barbora. Este mereu dificil, mai ales pe zgură, acolo unde ajunge la orice minge. Nu știu cum joacă Begu acum, dar sunt sigur că antrenorul meu va afla totul pentru mine”, a declarat Petra Kvitova, înainte de meciul cu Irina Begu.

„Petra Kvitova este o jucătoare foarte bună. A câștigat două Grand Slam-uri, deci te poți aștepta la ea la orice, oricând să joace foarte bine. Va fi un meci greu, eu n-am absolut nimic de pierdut și mă voi bucura de acest meci”, a spus Irina Begu, înainte de meciul cu sportiva cehă.

În acest an, Begu a obţinut cel mai bun rezultat la un turneu de Grand Slam, calificarea în optimile de finală ale Australian Open.

IRINA BEGU şi-a asigurat 100.315 euro și 215 puncte WTA prin calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Madrid dotat cu premii totale în valoare de 4.185.405 de euro.

IRINA BEGU VS PETRA KVITOVA LIVE, MECI ÎN SFERTURI LA MADRID OPEN 2015. LIVE TEXT, SCOR LIVE. Prin calificarea în această fază a competiției, Irina Begu și-a asigurat locul 31 în clasamentul WTA începând de luni, făcând un salt de 6 locuri.

Această clasare este cea mai bună din cariera Irinei Begu de până acum. Irina poate ajunge chiar pe locul 29 dacă atinge semifinalele, potrivit gsp.ro.

IRINA BEGU VS PETRA KVITOVA LIVE, MECI ÎN SFERTURI LA TURNEUL DE LA MADRID. LIVE TEXT, SCOR LIVE. Irina Begu joacă, joi, în cel mai important meci al său dintr-un turneu Premier Mandatory de până acum. Românca joacă în sferturile de finală ale turneului WTA de la Madrid cu sportiva cehă Petra Kvitova. Când e meciul, la ce oră e meciul: Meciul IRINA BEGU VS PETRA KVITOVA are loc AZI, JOI, 7 MAI 2015, în jurul orei 20.00. Cine transmite meciul: Meciul IRINA BEGU VS PETRA KVITOVA va fi transmis LIVE LA TV de Dolce Sport şi LIVE TEXT ONLINE şi SCOR LIVE de B365.ro.