INDIAN WELLS 2015: Monica Niculescu, învinsă de Serena Williams la INDIAN WELLS

14 mart. 2015

INDIAN WELLS 2015:

Niculescu a jucat bine in aceasta partida, iar lovitura ei preferata, „slice-ul”, a incomodat-o pe titrata adversara. Romanca a avut posibilitatea sa castige primul set, servind la scorul de 5-4, nsa Serena Williams a revenit si s-a impus cu 7-5, dupa o ora de joc, informeaza Hotnews.ro.

Si al doilea set a fost echilibrat, Niculescu a salvat doua mingi de meci la 4-5, dar nu a mai repetat performanta la 5-6, astfel ca Williams, care a gresit mult in aceast partida, a inchis meciul dupa un alt 7-5 si dupa doua ore si trei minute de joc.

Printre numerosii spectatori care au umplut arena centrala (16.100 de locuri) de la Indian Wells Tennis Garden s-au numarat Bill Gates si John McEnroe.

Pentru prezenta in turul doi la Indian Wells, Monica Niculescu va primi 35 de puncte in clasamentul WTA si un cec in valoare de 17.100 de dolari.