Începe West Side Hallo Fest la Lacul Morii. Intrarea e gratuită doar azi, în weekend e nevoie de bilet 👻 Concerte, ateliere și decoruri înfricoșătoare, în cele trei zile de festival

24 oct. 2025
992 afișări
Începe West Side Hallo Fest la Lacul Morii. Intrarea e gratuită doar azi, în weekend e nevoie de bilet 👻 Concerte, ateliere și decoruri înfricoșătoare, în cele trei zile de festival
Începe West Side Hallo Fest la Lacul Morii. Intrarea e gratuită doar azi, în weekend e nevoie de bilet 👻 Concerte, ateliere și decoruri înfricoșătoare, în cele trei zile de festival. Sursă foto: West Side Hallo Fest/ Facebook

Astăzi începe ediția 2025 a festivalului West Side Hallo Fest la Lacul Morii – singura zi cu intrare gratuită din cele trei în care se va desfășura evenimentul. Organizatorii promit concerte, ateliere, autobuz bântuit și alte activități și surprize, într-o atmosferă specială de Halloween.

Acces gratuit doar astăzi la West Side Hallo Fest

Accesul la festival este gratuit astăzi (vineri, 24 octombrie) de la ora 10:00. Pentru zilele de sâmbătă și duminică accesul se face pe baza de bilet sau abonament:

  • Biletul pentru o zi este 60 de lei
  • Abonamentul pentru ambele zile costă 100 de lei.

Biletele pot fi cumpărate online pe iabilete.ro sau pot fi cumpărate și direct de la eveniment sau de la cele 9 case amenajate:

  • 3 case de bilete la intrarea de pe Strada Mehadia
  • 3 case de bilete la intrarea dinspre Strada Vasile Mohor
  • 3 case de bilete la ieșirea din Parcul Crângași, în zone scărilor care duc spre dig

Copiii sub 14 ani beneficiază de intrare gratuită în toate cele trei zile. Persoanele sub 16 ani trebuie să fie însoțite de un adult.

Ce se întâmplă astăzi

Programul din singura zi cu acces liber include:

  • Pe scena mare:
    • 17:10 – Corul Nostalgia
    • 17:45 – Deepzone
    • 18:30 – Electric Humidity
    • 19:30 – Graffiti
    • 20:35 – Alex & The Fat Pinguins
    • 21:40 – Aura Șova
  • Pe scena mică:
    • de la ora 15:00 – spectacole pentru copii (dans, teatru), apoi teatru interactiv, karaoke și atelier muzical cu Yamaha Music School.
  • Alte atracții speciale: Autobuzul bântuit, Globuzl morții, Spitalul abandonat, Cripta și Temnița medievală, Cimitirul uitării, Turnul de escaladă, Proiecții pe apă.

Activitățile care se desfășoară în weekend

Sâmbătă, 25 octombrie

  • Scena mare:
    • 16:45 – Iuliana Beregoi
    • 18:00 – „Fantomele de la Operă” (operă rock)
    • 19:25 – The Urs
    • 20:25 – Andia
    • 21:30 – Vunk
    • Show de drone
  • Scena mică:
    • 14:50 – Concurs de costume – Cosplay Contest
    • Recitaluri, ateliere pentru copii
  • Alte activități: atelier de artă urbană – live painting

Duminică, 26 octombrie

  • Scena mare:
    • 17:00 – Patron
    • 17:45 – Dora Gaitanovici
    • 19:00 – Omul cu Șobolani
    • 20:15 – Trooper
    • 21:30 – Infected Rain
  • Scena mică: teatru de păpuși, karaoke, cor pentru copii, parada costumelor

Animalele de companie sunt bine-venite la festival dacă stăpânii îi țin în lesă. Dacă un câine este considerat dintr-o rasă agresivă, va trebui să aibă și botniță.

Pe întreaga durată a West Side Hallo Fest mai sunt zone cu târguri de produse artizanale, street-food tematic, decorațiuni de Halloween, instalații.

Pentru o bună desfășurare, pe întreaga durată a festivalului și după terminarea acestuia, vor fi restricții de circulație. Întreaga listă a restricțiilor poate fi găsită AICI.

Te-ar mai putea interesa și:

Cookies