Trei case şi un service auto de pe Șoseaua Chitila din Bucureşti au luat foc, vineri după-amiază, iar două dintre acestea au fost distruse aproape în totalitate. Mai multe persoane au fost evacuate, iar una a ajuns la spital.
La faţa locului au venit zece autospeciale şi trei ambulanţe ale ISU, iar pompierii au reuşit în cele din urmă să stingă flăcările. Numărul mare de autospeciale a fost necesar din cauza lipsei hidranţilor în zonă.
Reprezentanţi ai Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Sector 1 s-au deplasat pe Șoseaua Chitila pentru a le oferi persoanelor afectate de incendiu posibilitatea de a locui temporar în cadrul Centrului de Servicii Sociale „Odăi”, anunţă Primăria Sectorului 1.
Deocamdată nu se cunosc cauzele izbucnirii focului.