Încasările magazinului de bunuri confiscate Bucureşti au urcat la 100.000 de lei

de:
29 ian. 2011
0 afișări
Încasările magazinului de bunuri confiscate Bucureşti au urcat la 100.000 de lei

După cum susţin reprezentanţii Direcţiei Generale de Finanţe a Municipiului Bucureşti (DGFPMB), magazinul de bunuri confiscate, situat în strada Măriuca nr.14 din cartierul Berceni, în apropierea staţiei de metrou Apărătorii Patriei, a înregistrat până acum vânzări totale în cuantum de 96.921,8 lei. Acesta a fost deschis la jumătatea lunii decembrie 2010, zilnic cel puţin 200 de bucureşteni intrând în magazin.

„În perioada 13-31.12.2010 s-au încasat 40.441,9 lei iar în perioada 03 – 27.01.2011, 56.479 lei. Numărul mediu de cumpărători a fost de circa 200 pe zi, iar volumul vânzărilor s-a încadrat între 3.000 şi 4.000 de lei pe zi”, a declarat Ioan Traian Cuc, şeful biroului de presă şi relaţii publice din cadrul DGFPMB.

Marfa a fost confiscată de inspectorii fiscali de la societăţile comerciale din Capitală care nu au putut prezenta organelor de control acte de provenienţă asupra bunurilor puse în vânzare.

Un procent de 10% din volumul încasărilor magazinului de bunuri confiscate a fost realizat încă din prima zi de inaugurare a acestuia, când zeci de persoane au stat mai multe ore la coadă pentru a intra în magazin.

Recent, Fiscul bucureştean a avut la vânzare zeci de sticle de vinuri,la preţuri mai mici decât produsele similare din alte magazine.

Cookies