Un mesaj umblător stârnește curiozitatea bucureștenilor. „Mi-e nostalgia de nopțile de vară” stă scris pe câteva tramvaie vechi din Capitală. Însă cei care au văzut tramvaiele și anul trecut știu că mesajele anunță marele festival Nostalgia de anul acesta, care se apropie cu pași repezi.

Vara oricum e aproape, așa că nostalgia de nopțile de vară o să ia sfârșit în curând. Însă alte tramvaie poartă cu ele prin oraș mesaje mai profunde, poate un pic dureroase pentru unii bucureșteni: „Mi-e nostalgia de cum eram”.

Deocamdată, line-upul festivalului Nostalgia nu a fost anunțat, însă iubitorii muzicii românești vechi se pot aștepta la artiștii cu care au crescut în anii ’90. De-a lungul timpului, pe scenă au urcat formații ca 3 Sud-Est, Akcent, Andre sau A.S.I.A. Mâna sus cine-și mai amintește de băieții de la Body&Soul sau de Sweet Kiss cu a lor Alin, Alin, Alin, care alina inimi! Sau de Suzana și Roxana care i-au furat banana lui Trăistariu, când era la Valahia. Sau de Jimmy Jimmy, care iubea fetițele-n bikini.
Festivalul Nostalgia are loc între 25-28 iunie, în Pădurea Băneasa, la Federația Română de Tir Sportiv..
Un bilet pentru ziua de vineri, 26 iunie, costă 129 de lei, unul pentru sâmbătă este 169 de lei, iar cel pentru duminică este 99 de lei. Un abonament pentru 4 zile ar fi fost 309 lei, însă biletele pentru ziua de joi, 25 iunie, biletele au fost epuizate.
Accesul copiilor sub 12 ani este gratuit. Minorii sub 16 ani trebuie să fie însoțiți de un adult, iar cei între 16 și 18 ani pot participa la festival dacă au un acord parental scris.
Tichetele pot fi cumpărate de AICI.
Iată cum a fost anul trecut la Nostalgia:
Te-ar mai putea interesa și: