Zeci de mii de oameni au fost prezenți în cadrul evenimentului „Străzi deschise – Bucureşti Promenadă urbană”, în minivacanța de 1 Iunie și de Rusalii. Vremea însorită i-a făcut pe mulți bucureșteni să iasă din case și să participe la numeroase activități organizate special pentru aceștia.
Weekendul trecut, bucureștenii s-au putut bucura de activitățile organizate în două zone pietonale: Calea Victoriei și strada Bârcă din Cartierul Rahova, Sector 5. S-au adunat peste 90.000 de persoane în cadrul evenimentului „Străzi deschise – Bucureşti Promenadă urbană”.
Strada Bârcă din sectorul 5 și Calea Victoriei, acolo unde au avut loc spectacole, concerte, piese de teatru, ateliere și expoziții au fost arhipline în fiecare zi, oamenii bucurându-se de evenimentele organizate de municipalitate, așa cum am anticipat, a transmis Nicușor Dan pe pagina de Facebook.
„Străzi deschise – Bucureşti Promenadă urbană” este cel mai popular eveniment outdoor din București. Acesta va continua până pe data de 8 octombrie.
În primele două zile ale evenimentului, joi și vineri, bucureștenii au ieșit la plimbare pe strada Bârcă din Sectorul 5, dar și pe Calea Victoriei. Astfel, 25.000 de oameni s-au bucurat de vremea frumoasă și de minivacanță în București.
Evenimentul s-a desfășurat până duminică, 4 iunie, în cadrul căruia atât cei mici, cât și cei mare au avut posibilitatea să participe la activități sportive, ateliere, zone de joacă, spectacole pentru copii:
Peste 25.000 de oameni s-au bucurat în primele două zile de Străzi deschise pe strada Bârcă din sectorul 5. Evenimentul continuă sâmbătă și duminică, cu multe activităţi sportive, ateliere, zone de joacă şi spectacole de circ şi teatru pentru copii.
Te-ar mai putea interesa și: