O pisicuță de doar 4 luni cu ochi de azur și extrem de blândă caută căsuță în București. Aceasta este sănătoasă, are carnet de sănătate, primul vaccin făcut și este deparazitată intern și extern.
O bucureșteancă, membră a comunității „Grupul Pisicarilor” a postat pe grupul de Facebook un anunț cum că îi caută pisicii Marcelița un loc pe care poate să îl numească „acasă”.
Este o pisicuță albă cu ochii de safir de doar patru luni. Este obișnuită cu litiera.
Marcelița își caută acasă– București, Militari.
Marcelița este o pisicuță de 4 luni, un suflet blând și jucăuș, care abia așteaptă să ofere iubire și torsuri calde. Este sănătoasă, are carnet de sănătate, primul vaccin făcut și este deparazitată intern și extern.
Este obișnuită cu litiera și se donează împreună cu litiera și mâncare, pentru ca începutul în noua familie să fie cât mai ușor. Se află în București, zona Militari, și își dorește o familie responsabilă, care să o iubească și să o considere parte din familie. Predare personală. Dacă simți că Marcelița ar putea fi noul tău suflet pereche, aștept mesajul tău, a scris femeia.



În România nu există o bază de date națională pentru pisici așa cum există pentru câini. Dar cu toate acestea, ca prim pas pe care ar trebui să îl facă cei care găsesc o pisică este o vizită la veterinar. Acest lucru ajută la verificarea stării de sănătate a acesteia. Această vizită, nu va duce automat la descoperirea proprietarului.
Dar, medicul poate verifica starea de sănătate a pisicii.
Iată câteva sfaturi care ar putea ajuta la găsirea stăpânului:
Cei interesați pot lua legătura cu cea care a găsit-o prin intermediul ACESTEI postări.