În a doua zi de Crăciun, bucureștenii care și-au luat un minut pentru a privi cerul au rămas plăcut surprinși de apus, care a fost unul foarte spectaculos. Avea o îmbinare de albastru cu roz și portocaliu și făcea Bucureștiul să pară mult mai plin de viață. Cațiva dintre cititorii B365.ro ne-au trimis imagini foarte frumoase cu apusul văzut din cartierele lor. Mai jos vă veți bucura, alături de noi, de imagini de poveste.
Anul acesta, de Crăciun am avut soare și temperaturi destul de ridicate în Capitală, primăvăratice am putea spune. Tocmai de aceea, apusurile au fost o adevărată încântare pentru bucureșteni, pentru că s-au văzut destul de clar datorită cerului senin.
În a doua zi de Crăciun, pe data de 26 decembrie 2023, un apus superb a putut fi privit din București și nu numai. Cerul avea nuanțe de albastru, portocaliu și roz deschis, făcând orașul să arate ca într-o poveste.
Pe pagina noastră de Facebook am atașat o imagine cu apusul văzut de noi din București, iar mai mulți cititori ne-au arătat cum s-a văzut cerul de la ei din cartiere. Am avut chiar și cititori din alte orașe care ne-au trimis fotografii. Toate au fost superbe și, cu siguranță, veți fi impresionați de ele, așa cum am fost și noi.
Enjoy! 😊
Te-ar putea interesa și: