În Sectorul 3 al Capitalei multe lucruri sunt făcute într-un mod cât mai unic. Avem cele mai faimoase pavele aici, borduri și trotuare.
Iar de această dată chiar și un coș de gunoi.
Un bucureștean, membru al comunității „Cetățean Sector 3” a postat pe grupul de Facebook o fotografie cu un coș de gunoi foarte neobișnuit.
Nu, nu era pictat într-o culoare vibrantă sau avea cine știe ce decorațiuni pe el, nu era nimic atât de special la acesta. Era gri simplu din metal. Nimic atât de interesant.
Poate doar locul în care era amplasat. Era montat nefiresc chiar pe mijlocul trotuarului. Stătea mândru și neclintit.
Vă salută Negoiță și vă transmite salutările lui, a zis ca vă așteaptă și în 2028 la urne, a scris bucureșteanul.
Din fotografia postată de bărbat reiese clar că acest coș de gunoi montat fix în mijlocul trotuarului este un inamic pentru pietonii care tranzitează zona.

În Sectorul 3, printre minunățiile dragi ale lui Negoiță, poate cele mai întâlnite și probabil „apreciate” de bucureșteni sunt pavelele noi, în nuanțe vii de roșu și triste de gri. Acestea stau împrăștiate peste tot prin sector.
