Un accident s-a produs, în această după-amiază, pe Podul Grant, unde traficul este deja sufocant. Evenimentul de circulație s-a produs pe sensul spre Crângași.
Un șofer anunță, în grupul de Facebook „Info Trafic București și Ilfov”, că un accident s-a produs pe Podul Grant, după orele prânzului, iar traficul este aglomerat. În evenimentul de circulație au fost implicate două mașini.


Pe Podul Grant se produc deseori accidente din cauza intrărilor pe pod, explică un șofer. Din acest motiv, pentru a facilita accesul pe pod, șoferilor li se recomandă să meargă pe B2 în zona intrărilor.
Probabil din cauza intrărilor pe pod foarte „bine gândite” de cei care l-au reabilitat… În astfel de cazuri, e recomandat ca cei care circulă pe pod pe B1 să se mute pe B2 pentru a facilita intrarea pe pod. Practic, se aplică o recomandare precum în cazul intrarilor pe autostrada de pe banda de accelerare. Ne mutam de pe B1 pe B2 şi revenim apoi, a explicat șoferul.
Știre în curs de actualizare.
Te-ar mai putea interesa și: