FOTO | Accident grav pe Bd. Theodor Pallady, cu pieton lovit pe trecere. Echipe de salvare și intervenție la fața locului, două benzi blocate

04 ian. 2025
3184 afișări
FOTO | Accident grav pe Bd. Theodor Pallady, cu pieton lovit pe trecere. Echipe de salvare și intervenție la fața locului, două benzi blocate
FOTO | Accident grav pe Bd. Theodor Pallady, cu pieton lovit pe trecere. Echipe de salvare și intervenție la fața locului, două benzi blocate | Sursa foto: Infotrafic București și Ilfov/Facebook

Un accident grav a avut loc în această dimineață pe bulevardul Theodor Pallady, la numărul 41. Un pieton a fost lovit de o mașină în momentul în care traversa strada pe trecerea de pietoni. Circulația pe artera din sudul Bucureștiului este îngreunată pe benzile 1 și 2, potrivit persoanelor de la fața locului.

Accident grav produs sâmbătă dimineață pe bulevardul Theodor Pallady din București, după ce un pieton a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada pe trecerea de pietoni. Potrivit unui membru al grupului de Facebook „Info Trafic București și Ilfov”, pietonul a fost preluat conștient de echipajul de prim ajutor al SMURD.

Accident pe Bd. Theodor Pallady. Un pieton a fost lovit de o mașină pe trecerea de pietoni

În urma accidentului, circulația este blocată pe benzile 1 și 2 ale bulevardului Theodor Pallady de către echipajele de Poliție, deoarece au loc cercetările la fața locului pentru a afla toate circumstanțele care au dus la acest accident. Șoferii sunt sfătuiți să evite pe cât posibil zona în perioada următoare, deoarece se va circula cu dificultate.

FOTO | Accident grav pe Bd. Theodor Pallady, cu pieton lovit pe trecere. Echipe de salvare și intervenție la fața locului, două benzi blocate
sursa foto: Google Maps

În urma primelor informații, se pare că pietonul a traversat regulamentar strada, pe trecerea de pietoni, și a fost lovit de autoturismul Opel de culoare gri care este vizibil avariat în imagini.

Citește și

Cookies