FINALA EUROPA LEAGUE. SEVILLA – BENFICA LIVE: SEVILLA A CÂŞTIGAT FINALA EUROPA LEAGUE

14 mai 2014
FINALA EUROPA LEAGUE. SEVILLA - BENFICA LIVE: SEVILLA A CÂŞTIGAT FINALA EUROPA LEAGUE

FINALA EUROPA LEAGUE. SEVILLA – BENFICA LIVE SCORE şi LIVE TEXT.

4-2 şi blestemul continuă pentru Benfica, a opta finală pierdută. Trofeul e la Sevilla, notează Româniatv.net

Luisao înscrie pentru 3-2

Beto apără din nou, Sevilla conduce cu 3-1 după golul cui Coke

Camerunezul Mbia duce scorul la 2-1 pentru Sevilla

Beto, fostul portar al CFR Cluj, apară la Cardosso, ramâne 1-1

Începe loteria penalty-urilor: 1-1, Lima şi Bacca înscriu.

Min. 120: Jucătorii sunt întinşi pe gazon, FLUIER FINAL, urmează loviturile de departajare

Min. 118: Benfica îl schimbă pe Gaitan cu Cavaleiro, moment de respiro pentru ambele formaţii.

Min. 115: Suporterii sunt cei mai în formă de pe teren, cântă pentru a-i încuraja pe jucătorii care abia mai respiră cu mingea la picior

Minutul 114: Gomes şutează peste poarta apărată de Beto

Minutul 109: FC Sevilla îl înlocuieşte pe Vitolo cu Figueira

Minutul 108: Gameiră şutează în laterala porţii luin Oblak

Felix Brych fluieră pauză după prima epriză de prelungiri

Minutul 103: Gameiro îl înlocuieşte pe Marin la Sevilla

Minutul 100: Bacca ratează o şansă importantă şi şutează pe lângă poarta lui Oblak

Minutul 83: Lima şutează puternic, dar nu îl surprinde pe Beto

Minutul 79: Lima întârzie o fază periculoasă la poarta FC Sevilla şi este deposedat

Minutul 77: Sevilla îl schimbă pe Reyes cu Marko Marin

Minutul 68: Fazio este faultat. Lovitură liberă pentru Sevilla

Minutul 65: Corner pentru Sevilla.

Minutul 64: Acţiune periculoasă la poarta Benficăi. Vitolo nu reuşeşte să finalizeze

Minutul 60: Şutul lui Coke este respins de Oblak. Oblak este lovit de Bacca

Minutul 59: Lima cade în careul Sevillei, în urma unei acţiuni periculoase

Minutul 55: Lima cade în careul Sevillei, dar nu primeşte penalti

Minutul 54: Reyes nu finalizează o intervenţie periculoasă la poarta lui Oblak

Minutul 52: Rakitici ratează o ocazie foarte bună pentru Sevilla. olicită penalti, dar nu îi este acordat

Minutul 48: Încă o ocazie pentru Benfica, respinsă în careul Sevillei

Minutul 47: Ocazie pentru Benfica

Minutul 46: Bacca este deposedat în careul Benficăi

Benfica dă startul celei de-a doua reprize, scrie Mediafax.

PAUZĂ: Scor 0-0

Gaitan cade în careul FC Sevilla, dar centralul nu acordă penalti

Prima repriză, prelungită cu 2 minute

Minutul 45: Două ocazii uriaşe pentru Benfica. Beto repinge

Minutul 38: Fază periculoasă la poarta Benficăi

Minutul 38: Rakitici execută o lovitură de la colţ, dar apărarea Benficăi respinge

Minutul 37: Siqueira opreşte un atac al Sevillei şi trimite în corner

Minutul 36: Moreno şutează spre poartă, dar Oblak interceptează fără probleme

Minutul 29: Cartonaş galben pentru Siqueira, în urma faulturilor repetate în momente importante ale partidei

Minutul 24: Almeida îl înlocuieşte pe Sulejmani pe teren

Minutul 22: Sulejmani se resimte după atacul lui Moreno

Minutul 14: Ocazie mare de gol pentru Benfica, dejucată de Beto

Minutul 12: Alberto Moreno primeşte un cartonaş galben după o intervenţie la Sulejmani

Minutul 11: Fazio primeşte cartonaş galben după un atac asupra lui Sulejmani

Lovitură de colţ pentru FC Sevilla

Beto respinge o acţiune a echipei Benfica

Fault al lui Carrico

21:45 – Portughezii au lovitura de start

FINALA LIGII EUROPA. SEVILLA – BENFICA LIVE SCORE. FC Sevilla şi Benfica Lisabona se întâlnesc în prima finală spaniolo-portugheză din Liga Europa. Andaluzii au câştigat trofeul în 2006 şi 2007, în timp ce Benfica este finalista ediţiei de anul trecut, când a pierdut în faţa lui Chelsea.

Componenţa formaţiilor care vor evolua la Torino este următoarea:

FINALA LIGII EUROPA. SEVILLA – BENFICA LIVE SCORE. FC Sevilla: Beto – Coke, Pareja, Fazio, Moreno – Carriço, Mbia – Reyes, Rakitic, Vittolo – Bacca.

FINALA LIGII EUROPA. SEVILLA – BENFICA LIVE SCORE. Benfica: Oblak – Pereira, Luisao, Garay, Siqueira – Sulejmani, Gomes, Amorim, Gaitan – Lima, Rodrigo.

FINALA LIGII EUROPA. SEVILLA – BENFICA LIVE SCORE. FC Sevilla şi Benfica Lisabona s-au mai întâlnit o singură dată în cupele europene, în turul preliminar al sezonului 1957/1958 al Cupei Campionilor Europeni, spaniolii calificându-se mai departe, după o victorie cu 3-1 pe teren propriu şi 0-0 la Lisabona, scrie Româniatv.net.

FINALA LIGII EUROPA. SEVILLA – BENFICA LIVE SCORE. Finala dintre FC Sevilla şi Benfica reprezintă cea de-a treia întâlnire în ultimul act al unei competiţii europene între două formaţii din Spania şi Portugalia. În precedentele două, Benfica Lisabona s-a impus împotriva formaţiilor FC Barcelona şi Real Madrid, de fiecare dată în Cupa Campionilor Europeni.

FINALA LIGII EUROPA. SEVILLA – BENFICA LIVE SCORE. Finala FC Sevilla – Benfica Lisabona se va disputa de la ora 21.45, pe stadionul Juventus, din Torino, şi va fi LIVE SCORE pe B365.ro.