Festivalul Copiilor în parcurile Sebastian și Romniceanu. Organizator: Primăria Sectorului 5 prin Centrul Cultural și de Tineret Ștefan Iordache. PROGRAMUL evenimentelor (P)

27 mai 2022
837 Afișari
Festivalul Copiilor în parcurile Sebastian și Romniceanu. Organizator: Primăria Sectorului 5 prin Centrul Cultural și de Tineret Ștefan Iordache. PROGRAMUL evenimentelor (P)

Festivalul Copiilor este organizat în Sectorul 5 cu ocazia Zilei internaționale a copilului și oferă un program de activități recreative și artistice pentru copii, dar și împreună cu aceștia.

Cu această ocazie, evenimentul dedicat copiilor va avea loc inițial în Parcul Sebastian din Sectorul 5, în data de 1 iunie 2022, în parteneriat cu Asociația Colorăm Zâmbete, program ce va găzdui Festivalul de Arte pentru copii „The Joy of Life”. Festivalul „The Joy of life” se află la a VII-a ediție și va susține un program dedicat trupelor de dans și grupurilor vocale formate din copii și va oferi de asemenea piese de teatru și demonstrații de Karate.

În weekend-ul 3-5 iunie 2022 urmează să ne dăm întâlnire în Parcul Romniceanu din Sectorul 5.

Pe durata celor 3 zile de weekend, copiii se vor bucura de spectacole de teatru, magie, ventrilocie, dar și muzică și dans.

Programul evenimentului va cuprinde diverse ateliere de creație pentru copii: atelier de realizat brățări, codițe, slime, modelat etc., precum și momente de animație stradală.

Intrarea la Festivalul Copiilor se face cu acces gratuit, atât la spectacole cât și la ateliere.

Evenimentul susținut în weekend-ul 3-5 iunie vă așteaptă în Parcul Romniceanu din Sectorul 5 al capitalei, mai exact pe Strada Doctor Grigore Romniceanu, lângă binecunoscuta fântână arteziană.

Mai multe detalii cu privire la programul evenimentului găsiți pe www.cultural5.ro și pe paginile de facebook ale instituțiilor Centrul Cultural și de Tineret Ștefan Iordache și Primăria Sectorului 5.

 

PROGRAM FESTIVALUL COPIILOR, 1 IUNIE, PARCUL SEBASTIAN

10:00-10:05 IMN FESTIVAL ȘI PREZENTARE FESTIVAL
10:05-10:13 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 1 DECEMBRIE
10:13-10:23 MOMENTE DE PIAN
10:23-10:33 LITTLE WINGS
10:33-10:43 MOMENTE DE PIAN
10:43-10:53 KIDS PLANET
10:53-10:58 ȘTEFAN ALICE
10:58-11:08 CLUBUL COPIILOR SECTOR 3
11:08-11:13 UNIVERSUL COPIILOR GRUPA MICA
11:13-11:18 UNIVERSUL COPIILOR GRUPA MARE
11:18-11:28 SINGING BAND
11:28-11:38 SCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CORNETU
11:38-11:58 LICEUL TEORETIC CONSTANTIN BRÂNCOVEANU
11:58:12:06 CRAZY DANCE
12:06-12:11 UNIVERSUL COPIILOR GRUPA MIJLOCIE
12:11-12:31 ARTIS STUDIO
12:31-12:35 HONEYBUNNIES
12:35-12:38 DOLL HOUSE
12:38-12:42 CHOCOLATE CHIPS
12:42-12:50 MINI CRAZY DANCE
12:50-12:53 SPECIAL DANCE
12:53-13:08 DANS CLASIC ATITUDE CCS5 (CORNELIA LAZAR)
13:08-13:13 YELLOW SHADOWS
13:13-13:18 DIAMOND DOLLS
13:18-13:28 ASOCIATIA DOWNPLUS
13:28-13:40 KUNG FU STARS
13:40-13:53 COBRAKAY CREW
13:53-13:58 THE BUTTERFLIES
13:58-14:08 SAMURAI GIRLS
14:08-14:13 BUBBLEGUM CREW
14:13-14:25 RED PANDAS
14:25-14:38 KARATE KIDS
14:38-14:43 RAINBOW SPLASH
14:43-14:48 ROYAL HEART SQUAD
14:48-14:53 PITICU RĂZVAN
14:53-15:03 CASA DE CULTURĂ ION VINEA
15:03-15:08 THE LOLLIPOPS
15:08-15:13 THE LADYBUGS
15:13-15:18 DANCE WORLD JUNIOR
15:18-16:03 VICTORY OF ART JUNIOR
16:03-16:08 MINI DANCE WORLD
16:08-16:13 NONAME TEAM
16:13-16:18 SIMONA VRABIE
16:18-16:23 GIPSY DANCE
16:23-16:28 SWEET DANCE
16:28-16:33 ADNANA MIHAILA
16:33-16:38 PRAIMFAYA
16:38-16:43 ALEXANDRA DINU
16:43-16:48 EMMA BADEA
16:48-16:58 NEW STARS
16:58-17:03 MARIA DRAGOMIR
17:03-17:08 DREAM TEAM
17:08-17:13 PINK LOTUS
17:13-17:23 MAGIC DANCE
17:23-17:28 VANESA SELOUK
17:28-17:33 CRAZY CATS
17:33-17:38 LORENA GEAMBAȘU
17:38-17:43 GIPSY STYLE
17:43-17:48 REBECA GEAMBAȘU
17:48-17:53 DRAGONS CREW
17:53-17:58 ALEXIA GEMENE
17:58-18:03 SAUVAGE CREW
18:03-18:08 VICTORIA IONESCU
18:08-18:13 PETRU GEOROIU
18:13-18:18 ARLEQUEENS
18:18-18:28 CLUB SPORTIV MG SPORT SI FUNDATIA MEA
18:28-18:33 ORANGE SKY
18:33-18:38 JAFUL – SHOW DANCE
18:38-18:43 EXOTIC DREAMS
18:43-18:48 ALEXANDRA CIBU
18:48-18:53 THE FIREFLIES
18:53-18:58 LUCA UDĂȚEANU
18:58-19:28 ANDANTE
19:28-19:58 FANTEZIA

PROGRAM FESTIVALUL COPIILOR 3-5 IUNIE 2022, PARCUL ROMNICEANU

VINERI, 3 iunie 2022

17:00 – 18:00 – Spectacol „Punguța cu doi bani” – TEATRUL ION CREANGĂ
18:00 – 18:20 – MARINA CORDUNEANU (Colegiul Național de Muzică George Enescu)
18:20 – 18:40 – Selin Ozer – VOLTAJ ACADEMY
18:45 – 19:15 – Ana Maria Mitițescu – Școala Gimnazială Grigore Tocilescu
19:15 – 20:00 – Chante
20:00 – 21:00 – NEXTSTAR STUDIO

SÂMBĂTĂ, 4 iunie 2022

11:00 – 12:00 – Spectacol „Petrică și Lupul” de Serghei Prokofiev – OPERA COMICĂ PENTRU COPII
12:00 – 12:30 – Corul Buburuzelor, Școala Gimnazială Nr. 144, Profesor coordonator Maria Popovici
12:30 – 13:00 – Corul de copii al Școlii Gimnaziale nr. 115, Profesor coordonator Alina Ciobanu
13:00 – 14:00 – DANCE ACADEMY by Andra Gogan

17:00 – 17:45 – TEO MAGIC SHOW – Spectacol magie
17:45 – 18:00 – LED DRUMMERS
18:00 – 18:40 – Spectacol ventrilocie cu CRINA ZVOBODĂ
18:45 – 19:20 – Gabi Bagu
19:20 – 19:35 – LED DRUMMERS
19:40 – 20:00 – Street dance TROUBLE CREW
20:00 – 20:45 – VOLTAJ ACADEMY
20:45 – 21:00 – LED DRUMMERS

DUMINICĂ, 5 iunie 2022

11:00 – 12:00 – Piesă de teatru „Clara și timpul liber”, un one woman show cu Ana Turos – UNTEATRU
12:00 – 13:00 – LITTLE IMPRO – trupă de improvizație pentru copii
13:00 – 14:00 – CLUBUL COPIILOR SECTOR 5

17:00 – 17:40 – MAGITOT – Spectacol magie
17:45 – 18:15 – BUBBLE SHOW cu Claudia Stroe
18:20 – 18:50 – Spectacol ventrilocie cu ANA MARIA MĂRGEAN
18:55 – 19:40 – Bogdan Medvedi
19:40 – 20:00 – Street dance TROUBLE CREW
20:00 – 21:00 – ALEXANDRA UNGUREANU & BAND

Zilnic, în intervalul 17:00-21:00

Ateliere de creație (origami, brățări, slime, dream catcher etc)
Animație stradală – MIMI, PĂPUȘI GIGANT, JONGLEURI

Cookies