Evenimente în București în weekendul 24-25 iulie. B365.ro vă recomandă câteva dintre spectacolele de teatru, concerte sau expoziții care se vor desfășura în Capitală în acest weekend.
Evenimente în București în weekendul 24-25 iulie. Va fi un nou cu evenimente pe alese în Capitală. De la concerte la expoziții sau de la spectacole de teatru ori vizite la muzeu, vă invităm să alegeți dintre recomandările noastre dacă nu doriți să stați în casă.
Pentru weekendul acesta meteorologii anunță vreme frumoasă, fără ploi, și cu temperaturi care nu se încadrează în pragul canicular, ci în limitele normale ale acestei perioade.
Astfel, temperaturile minime pentru zilele de vineri, sâmbătă și duminică vor fi de 16-17 grade, iar cele maxime vor atinge 31 de grade.
11:00 – EXPOZIȚII – Mircea Stănescu / Meditation upon Measure – GAEP GALLERY
12:00 – EXPOZIȚII – SOUND OF SILENCE – GALERIA GALATECA
18:00 – FESTIVAL – Teatru sub luna #7 – Week 4 – TEATRUL INDART
19:00 – TEATRU – Te iubesc dar nu pe tine – TEATRUL ELISABETA
19:00 – TEATRU – O familie fericita – CASA UNIVERSITARILOR
19:00 – CONCERTE – Cuban Night #PeTerasă – Biu Marquetti & Band – BERĂRIA H
19:00 – SPECTACOLE – Teo, Vio, Costel & Mukinka stand-up comedy – CLUB 99
19:30 – TEATRU – NU REGRET NIMIC – TEATRUL ACT
19:30 – TEATRU – Mobilă și durere – CASA FILIPESCU-CESIANU
19:30 – SPECTACOLE – Stand-up cu Cristi, Toma & Sorin – COMICS CLUB
20:00 – ALTE EVENIMENTE – Serile „Memoria exilului românesc” – MUZEUL NAȚIONAL AL LITERATURII ROMÂNE
20:00 – TEATRU – Monoloagele Vaginului – TEATRUL ÎN CULISE
20:00 – TEATRU – Șase comedii ușoare pentru oameni triști – TEATRUL DE VARĂ MIHAI EMINESCU
20:00 – PETRECERI – Taraful de la Mârșa & Ligia Keșișian – APOLLO111 TEATRUL
20:30 – SPECTACOLE – Femeia, Eterna Poveste – TEATRUL DE VARĂ HERĂSTRĂU
21:30 – SPECTACOLE – Teo, Vio, Costel & Sorin Setreanu stand-up comedy – ANGELO GRASSO
21:30 – SPECTACOLE – Mincu, Alex Mocanu, Dracea & Magda Mihaila stand-up comedy – CLUB 99
22:00 – SPECTACOLE – Stand-up cu Cristi, Toma & Sorin – COMICS CLUB
Program CINEMATOGRAFE AICI
Vă recomandăm și: AstroFest 2021 se ține în Parcul Crângași. 20 de telescoape profesionale și activități specifice pentru pasionați și…nu numai
10:00 – TEATRU – Fără frică – CENTRUL CULTURAL CASA ARTELOR (CASA ELIAD)
10:00 – SPECTACOLE – Lampio și grăuntele de lumină – PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR
11:00 – EXPOZIȚII – Mircea Stănescu / Meditation upon Measure – GAEP GALLERY
11:00 – ALTE EVENIMENTE – Atelierele Thomasinei: Invenții & inventatori – MUZEUL NAȚIONAL AL LITERATURII ROMÂNE
11:00 – ALTE EVENIMENTE – Cărturești Playground: festival de joc și joacă – CĂRTUREȘTI VERONA
11:00 – TEATRU – Aladdin şi lampa fermecată -COOPERATIVA
11:00 – TEATRU – Degețica – GRĂDINA URBANĂ
11:00 – TEATRU – Prostia omenească – TEATRUL COQUETTE
11:00 – TEATRU – Pupăza din tei – GRĂDINA MONTEORU
11:00 – EXPOZIȚII – SOUND OF SILENCE – GALERIA GALATECA
16:00 – ALTE EVENIMENTE – Ion Ghica – stradă deschisă 2 – CENTRUL CEH
17:00 – ALTE EVENIMENTE – Lansare de carte | Fur Elise de Ada d’Albon, Editura Eikon – MUZEUL NAȚIONAL AL LITERATURII ROMÂNE
18:00 – TEATRU – Magia ghicitorilor – TEATRUL ION CREANGĂ
18:00 – FESTIVAL – Teatru sub luna #7 – Week 4 – TEATRUL INDART
18:00 – SPECTACOLE – Humans | Bodies | Images – LINOTIP – CENTRU INDEPENDENT COREGRAFIC
18:00 – TEATRU – Unde dai și unde crapă – TEATRUL ROȘU (THE HUB)
18:30 – CONCERTE – Sarmalele Reci #AcousticTrio – BERĂRIA H
19:00 – SPECTACOLE – Teo, Vio, Andrei Ciobanu & Dracea stand-up comedy – CLUB 99
19:00 – TEATRU – Richard al III-lea – TEATRUL LUCIA STURDZA BULANDRA SALA LIVIU CIULEI
19:30 – SPECTACOLE – Stars High in Amnesia’s Sky (reactivări) – de Mihai Mihalcea PREMIERĂ – CENTRUL NAȚIONAL AL DANSULUI BUCUREȘTI (CNDB)
19:30 – SPECTACOLE – Stand-up cu Cristi, Toma & Sorin – COMICS CLUB
20:00 – TEATRU – Efecte secundare – CASA UNIVERSITARILOR
20:00 – TEATRU – Fază lungă AVANPREMIERĂ – TEATRUL ÎN CULISE
20:00 – TEATRU – Șase comedii ușoare pentru oameni triști – TEATRUL GODOT
20:00 – TEATRU – Doi pe o bancă – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA STUDIO
20:15 – TEATRU – Întâi, sărută-mă! – TEATRUL INDART
21:30 – SPECTACOLE – Maria Popovici, Bogdan Malaele, Raul Gheba & Bogdan Cismas stand-up comedy – CLUB 99
21:30 – SPECTACOLE – Teo, Vio, Alex Mocanu & Dracea stand-up comedy – ANGELO GRASSO
22:00 – CONCERTE – Crina Matei & Taraf – BERĂRIA H
Program CINEMATOGRAFE AICI
10:00 – TEATRU – ÎmpreLună – TEATRUL ION CREANGĂ
10:00 – SPECTACOLE – Lampio și grăuntele de lumină – PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR
11:00 – TEATRU – Carina pe drumul spre casă – CASA UNIVERSITARILOR
11:00 – TEATRU – Mica Sirenă – COOPERATIVA
11:00 – ALTE EVENIMENTE – Cărturești Playground: festival de joc și joacă – CĂRTUREȘTI VERONA
18:00 – TEATRU – Punguța cu doi bani – CENTRUL CULTURAL CASA ARTELOR (CASA ELIAD)
18:00 – FESTIVAL – Teatru sub luna #7 – Week 4 – TEATRUL INDART
19:00 – TEATRU – Clinica sinucigașilor – TEATRUL ÎN CULISE
19:00 – TEATRU – Richard al III-lea – TEATRUL LUCIA STURDZA BULANDRA SALA LIVIU CIULEI
19:30 – SPECTACOLE – Stars High in Amnesia’s Sky (reactivări) – de Mihai Mihalcea PREMIERĂ – CENTRUL NAȚIONAL AL DANSULUI BUCUREȘTI (CNDB)
19:30 – SPECTACOLE – Stand-up cu Mocanu, Andrei Ciobanu & Raul – COMICS CLUB
20:00 – TEATRU – Doi pe o bancă – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA STUDIO
20:00 – TEATRU – Gaițele – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA MARE
Program CINEMATOGRAFE AICI