ÎN BUCUREȘTI

Evenimente în București în weekendul 19-20 iunie. Ce poți face în Capitală zilele acestea

Evenimente în București în weekendul 19-20 iunie. B365.ro vă prezintă câteva evenimente care au loc în Capitală, la care puteți participa zilele viitoare, fie că este vorba de teatru, vizite la muzeu, cinematografe, spectacole ori concerte.

Evenimente în București în weekendul 19-20 iunie. B365.ro îți spune ce poți să faci weekendul acesta în Capitală. Sunt zeci de evenimente, precum piese de teatru, spectacole sau concerte la care puteți participa în următoarele trei zile.

Evenimente în București în weekendul 19-20 iunie

În primul rând, până să vă faceți planuri, trebuie să știți cum va fi vremea în Capitală în următoarele zile.

ANM nu ne dă vești prea bune în ceea ce privește prognoza meteo pentru București, vremea fiind instabilă.

Vineri, în București, temperaturile vor fi între 17 și 23 de grade și, în mare parte a zilei, va ploua.

Sâmbătă vremea va fi la fel de neprietenoasă. Minima se va situa în jurul valorii de 17 grade, iar cea maximă la 23 de grade, urmând să plouă.

Duminică va ploua toată ziua, vor fi descărcări electrice, iar temperaturile se vor încadra între 17 și 24 de grade.

Evenimente în București în weekendul 19-20 iunie

Evenimente în București vineri, 18 iunie:

  • Benzi desenate spaniole – 20 de laureați ai Premiilor INJUVE – MODUL CĂRTUREȘTI, ora 10:00
  • Romanian Design Week 2021 – MUZEUL NAȚIONAL DE ARTĂ AL ROMÂNIEI (MNAR), ora 10:00
  • Mircea Stănescu / Meditation upon Measure – GAEP GALLERY, ora 11:00
  • [În]toarcem cânepa spre viitor – MUZEUL NAȚIONAL AL ȚĂRANULUI ROMÂN, ora 11:00
  • Invenția eului, o expoziție personală a artistului Iulian Mereuță – GALERIA SECTOR 1,ora 14:00
  • Codruța Cernea | PARADISE OF LOST DESIRES – MOBIUS GALLERY, ora 14:00
  • EXPO_02_GEN Selecție din Colecția de imagini Mihai Oroveanu – SALONUL DE PROIECTE,ora 15:00
  • EURO 2020 #LIVE – BERĂRIA H, ora 16:00
  • One World Romania #14 – CINEMA ELVIRE POPESCO, ora 18:00
  • Scufița Roșie – TEATRUL ȚĂNDĂRICĂ, ora 18:00
  • Cavalcada circului – CIRCUL METROPOLITAN DIN BUCUREȘTI (CIRCUL GLOBUS), ora 18:00
  • One World Romania #14 – CINEMATECA EFORIE, ora 18:30
  • Nabucco – OPERA NAȚIONALĂ BUCUREȘTI, ora 18:30
  • EURO 2020 #LIVE – BERĂRIA H, ora 19:00
  • Barbă Albastră – PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR, ora 19:00
  • Vinovat. Nevinovat. – TEATRUL LUCIA STURDZA BULANDRA SALA TOMA CARAGIU, ora 19:00
  • Te iubesc dar nu pe tine – TEATRUL ELISABETA, ora 19:00
  • Taraf de Caliu în Grădina Urbană – GRĂDINA URBANĂ, ora 19:00
  • Next to Normal – (A)normal PREMIERĂ – TEATRUL NAȚIONAL DE OPERETĂ „ION DACIAN”, ora 19:00
  • Batman in love – TEATRUL DE ARTĂ BUCUREȘTI, ora 19:15

The Colours cântă la True Club

  • Domnișoarele din Avignon – TEATRUL INDART, ora 19:30
  • Două pe față, două pe dos – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA ATELIER, ora 19:30
  • Julieta fără Romeo – TEATRUL ODEON – SALA STUDIO, ora 19:30
  • București Livrator – TEATRUL MASCA, ora 20:00
  • Stand-Up Lechaim! PREMIERĂ – TEATRUL GODOT, ora 20:00
  • Adio, domnule Haffmann – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA PICTURA, ora 20:00
  • Conu’ Leonida față cu reacțiunea – UNTEATRU, ora 20:00
  • The Blue Room – TEATRUL ÎN CULISE, ora 20:00
  • The Colours – TRUE CLUB, ora 20:00
  • Gipsy Jazz cu Marian Mexicanu & Band – LA MAMA – CLUBUL ȚĂRANULUI, ora 20:00
  • Central European Film Festival 2021 – CINEMA MUZEUL ȚĂRANULUI – STUDIOUL HORIA BERNEA, ora 20:00
  • All Patricia Kaas & Laura Pausini Hits | Joy Band – BERĂRIA H, ora 21:00
  • One World Romania #14 – CINEMA ELVIRE POPESCO, ora 21:00
  • Cinefemina 2021 – GRĂDINA CU FILME – CINEMA & MORE, ora 21:00
  • Oana Mirică (acustic) – HARD ROCK CAFE, or 21:30
  • EURO 2020 #LIVE – BERĂRIA H, ora 22:00
  • Program CINEMATOGRAFE AICI

Evenimente în București sâmbătă, 19 iunie:

  • Romanian Design Week 2021 – MUZEUL NAȚIONAL DE ARTĂ AL ROMÂNIEI (MNAR), ora 10:00
  • Benzi desenate spaniole – 20 de laureați ai Premiilor INJUVE – MODUL CĂRTUREȘTI, ora 10:00
  • Vinilarium de iunie | Târg de discuri de vinil –  BOOGIE BAR, ora 10:00
  • Museum of Senses – MUSEUM OF SENSES, ora 10:00
  • Albă Ca Zăpada – TEATRUL ȚĂNDĂRICĂ, ora 10:00
  • Pernuța somnoroasă – CENTRUL CULTURAL CASA ARTELOR (CASA ELIAD), ora10:00
  • Brunch POINT – POINT, ora 11:00
  • Dumbo cel isteț – GRĂDINA MONTEORU, ora 11:00
  • Habarnam – GRĂDINA STICLARILOR,  ora 11:00
  • Ursul păcălit de vulpe – COOPERATIVA, ora 11:00
  • One World Romania #14 – CINEMATECA EFORIE, ora 11:00
  • Pupăza din tei – GRĂDINA URBANĂ, ora 11:00
  • Mircea Stănescu / Meditation upon Measure – GAEP GALLERY, ora 11:00
  • [În]toarcem cânepa spre viitor – MUZEUL NAȚIONAL AL ȚĂRANULUI ROMÂN, ora 11:00
  • Albă Ca Zăpada – TEATRUL ȚĂNDĂRICĂ, ora 12:00
  • Turul ghidat al TNB – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI, ora 13:00
  • One World Romania #14 – CINEMATECA EFORIE, ora 13:30
  • Invenția eului, o expoziție personală a artistului Iulian Mereuță – GALERIA SECTOR 1, ora 14:00
  • Codruța Cernea | PARADISE OF LOST DESIRES – MOBIUS GALLERY, ora 14:00
  • EXPO_02_GEN Selecție din Colecția de imagini Mihai Oroveanu – SALONUL DE PROIECTE, ora 15:00
  • One World Romania #14 – CINEMA ELVIRE POPESCO, ora 15:00
  • Turul ghidat al TNB – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI, ora 15:00
  • EURO 2020 #LIVE – BERĂRIA H, ora 16:00
  • La ginecolog – TEATRUL ROȘU (THE HUB), ora 16:30
  • Turul ghidat al TNB – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI, ora 17:00
  • Eu cu cine mă mărit? – TEATRUL INDART, ora 17:00
  • Next to Normal – (A)normal PREMIERĂ – TEATRUL NAȚIONAL DE OPERETĂ „ION DACIAN”, ora 18:00
  • Cavalcada circului – CIRCUL METROPOLITAN DIN BUCUREȘTI (CIRCUL GLOBUS), ora 18:00
  • Madama Butterfly – OPERA NAȚIONALĂ BUCUREȘTI, ora 18:30
  • EURO 2020 #LIVE – BERĂRIA H, ora 19:00
  • Natură moartă cu nepot obez – TEATRUL ODEON – SALA MAJESTIC, ora 19:00
  • Nepotul meu Veniamin PREMIERĂ – TEATRUL DE COMEDIE – SALA RADU BELIGAN, ora 19:00
  • Luna verde – TEATRUL ODEON – SALA STUDIO, ora 19:00

Evenimente în București în weekendul 19-20 iunie. Bucovina cântă la Quantic

  • One World Romania #14 – CINEMA ELVIRE POPESCO, ora 19:00
  • Taraf de Caliu în Grădina Urbană / Second Show – GRĂDINA URBANĂ, ora 19:00
  • Magia muzicii la TNB – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA MARE, ora 19:00
  • Arlecchino și pierdutele iubiri – TEATRUL EXCELSIOR, ora 19:00
  • Stand up comedy cu Teo, Vio și Costel Show 2 – CLUB 99, ora 19:00
  • Tache, Ianke și Cadâr PREMIERĂ -TEATRUL LUCIA STURDZA BULANDRA SALA LIVIU CIULEI, ora 19:00
  • Să știi, fă, că te-am iubit! – viaţa Mariei Tănase într-un show musical – TEATRUL INDART, ora 19:30
  • What is LOVE? Baby don’t hurt me – TEATRUL APROPO, ora 19:30
  • Bucovina – QUANTIC PUB, ora 19:30
  • Nikolaos Papadopoulos – TEATRUL DE VARĂ MIHAI EMINESCU, ora 19:30
  • București Livrator – TEATRUL MASCA, ora 20:00
  • Vivien Leigh: ultima conferință de presă – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA ATELIER, ora 20:00
  • De-a baba oarba – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA MICĂ, ora 20:00
  • Omul din oglindă – TEATRUL MIC – SALA ATELIER,ora 20:00
  • Frumos e în septembrie la Veneția – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA PICTURA, ora 20:00
  • Coaste din viața lui Adam – TEATRUL GODOT, ora 20:00
  • One World Romania #14 – CINEMATECA EFORIE, ora 20:00
  • D`ale carnavalului – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA STUDIO, ora 20:00
  • Central European Film Festival 2021 – CINEMA MUZEUL ȚĂRANULUI – STUDIOUL HORIA BERNEA, ora 20:00
  • Pisica lui Schrödinger – UNTEATRU, ora 20:00
  • FreeStay – TRUE CLUB, ora 20:00
  • Colecționarul AVANPREMIERĂ – TEATRUL ÎN CULISE, ora 20:00
  • Lecția – TEATRUL MIC – SALA STUDIO (GABROVENI 57), ora 20:30
  • The Band – HARD ROCK CAFE, ora 21:30
  • Stand up comedy cu Andrei Ciobanu, Mocanu, Drăcea și Mirică – CLUB 99, ora 21:30
  • EURO 2020 #LIVE – BERĂRIA H, ora 22:00
  • RE: Fresh 1st Private pool party – KUNDALINI POOL BAR & LOUNGE, ora 23:59
  • Program CINEMATOGRAFE AICI

Evenimente în București duminică, 20 iunie:

  • Museum of Senses – MUSEUM OF SENSES, ora 10:00
  • Romanian Design Week 2021 – MUZEUL NAȚIONAL DE ARTĂ AL ROMÂNIEI (MNAR), ora 10:00
  • Omul de zăpadă care voia să întâlnească soarele – TEATRUL ȚĂNDĂRICĂ, ora 10:00
  • De-a micul prinț – CENTRUL CULTURAL CASA ARTELOR (CASA ELIAD), ora 10:00
  • Descoperă Cartierul Evreiesc – tur ghidat prin Bucureşti – FUNDAȚIA CALEA VICTORIEI, ora 11:00
  • Apolodor / Ada Milea, Dorina Chiriac, Radu Brânzaru și Alex Neagu – QUANTIC PUB, ora 11:00
  • Lupul buclucaș – GRĂDINA URBANĂ, ora 11:00
  • [În]toarcem cânepa spre viitor – MUZEUL NAȚIONAL AL ȚĂRANULUI ROMÂN, ora 11:00
  • Brunch POINT – POINT, ora 11:00
  • Vulpea și Corbul – GRĂDINA STICLARILOR, ora 11:00
  • Teatrul Național pentru copii Abracadabra – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA MEDIA, ora 11:00
  • Omul de zăpadă care voia să întâlnească soarele – TEATRUL ȚĂNDĂRICĂ, ora 12:00
  • One World Romania #14 – CINEMA ELVIRE POPESCO CINEMATECA EFORIE, ora 13:00
  • Turul ghidat al TNB – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI, ora 13:00
  • EXPO_02_GEN Selecție din Colecția de imagini Mihai Oroveanu – SALONUL DE PROIECTE, ora 15:00
  • Turul ghidat al TNB – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI, ora 15:00
  • One World Romania #14 – CINEMATECA EFORIE, ora 15:30
  • EURO 2020 #LIVE – BERĂRIA H, ,ora 16:00
  • One World Romania #14 – CINEMA ELVIRE POPESCO, ora 16:30
  • Stand up comedy cu Maria, Mincu și Banciu – CLUB 99, ora 16:30
  • Amorezii în flagrant delict – TEATRUL ROȘU (THE HUB), ora 16:30
  • Turul ghidat al TNB – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI,ora 17:00
  • Punguța cu doi bani – CENTRUL CULTURAL CASA ARTELOR (CASA ELIAD), ora 18:00
  • Cavalcada circului – CIRCUL METROPOLITAN DIN BUCUREȘTI (CIRCUL GLOBUS), ora 18:00
  • One World Romania #14 – CINEMA ELVIRE POPESCO,ora 18:30

Stand-up la Club 99

  • Don Quijote – OPERA NAȚIONALĂ BUCUREȘTI, ora 18:30
  • Fetița soldat – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA MICĂ, ora 19:00
  • The Js and The Players – „Good Times” – TRUE CLUB, ora 19:00
  • Amadeus #liveintheGarden – GRĂDINA URBANĂ, ora 19:00
  • One World Romania #14 – CINEMATECA EFORIE, ora 19:00
  • O seară rusească cu Radu Captari – GRĂDINA URBANĂ, ora 19:00
  • Viața conjugală (a)normală – TEATRUL ROȘU (THE HUB), ora 19:00
  • Nepotul meu Veniamin PREMIERĂ – TEATRUL DE COMEDIE – SALA RADU BELIGAN, ora 19:00
  • EURO 2020 #LIVE – BERĂRIA H, ora 19:00
  • Henric al IV-lea PREMIERĂ – TEATRUL ODEON – SALA MAJESTIC, ora 19:00
  • Fluturii sunt liberi – TEATRUL EXCELSIOR, ora 19:00
  • Urzeala lui Prospero – TEATRUL NOTTARA – SALA HORIA LOVINESCU, ora 19:00
  • Kit de supraviețuire – THE PUB – UNIVERSITĂȚII, ora 19:15
  • Noii infractori – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA MARE, ora 19:30
  • Puseu de iubire – TEATRUL ODEON – SALA STUDIO, ora 19:30
  • D`ale carnavalului – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA STUDIO,ora 20:00
  • Anti Love Story – TEATRUL ÎN CULISE, ora 20:00
  • 20 de ani în Siberia – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA ATELIER, ora 20:00
  • Omul care a văzut moartea – TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA PICTURA, ora 20:00
  • Central European Film Festival 2021 – CINEMA MUZEUL ȚĂRANULUI – STUDIOUL HORIA BERNEA, ora 20:00
  • 2+2=5 | adaptare după „Crimă și pedeapsă” – TEATRUL MIC – SALA ATELIER, ora 20:00
  • Semnal M – Împreună suntem iar – QUANTIC PUB, ora 20:00
  • PantOmenia – TEATRUL MASCA, ora 20:00
  • Mama – TEATRUL MIC – SALA STUDIO (GABROVENI 57),ora 20:30
  • One World Romania #14 – CINEMA ELVIRE POPESCO, ora 21:00
  • Stand-up comedy cu Anisia, Serghei, Sergiu Mirica & Victor Bara – CLUB 99, ora 21:00
  • EURO 2020 #LIVE – BERĂRIA H, ora 22:00
  • Reggae Nights cu El Negro – BERĂRIA H, ora 22:15
  • Program CINEMATOGRAFE AICI

Recomandarile noastre

Parteneri

Back to top button