Eveniment de 1 iunie în cartierele din București. ”Festivalul copiilor” are loc în parcurile Sebastian și Romniceanu din Sectorul 5. Intrarea este gratuită

31 mai 2022
1752 Afișari
Eveniment de 1 iunie în cartierele din București. ”Festivalul copiilor” are loc în parcurile Sebastian și Romniceanu din Sectorul 5. Intrarea este gratuită

Primăria Sectorului 5, prin Centrul Cultural și de Tineret Ștefan Iordache, organizează, pe 1 iunie, apoi între 3-5 iunie, Festivalul Copiilor.

Festivalul este organizat cu ocazia Zilei internaționale a copilului și oferă un program de activități recreative și artistice pentru copii, dar și împreună cu aceștia, anunță organizatorii.

Cu această ocazie, evenimentul dedicat copiilor va avea loc inițial în Parcul Sebastian din Sectorul 5, în data de 1 iunie 2022, în parteneriat cu Asociația Colorăm Zâmbete, program ce va găzdui Festivalul de Arte pentru copii „The Joy of Life”. Festivalul „The Joy of life” se află la a VII-a ediție și va susține un program dedicat trupelor de dans și grupurilor vocale formate din copii și va oferi de asemenea piese de teatru și demonstrații de Karate.

În weekend-ul 3-5 iunie 2022 urmează Festivalul copiilor în Parcul Romniceanu din Sectorul 5.

Pe durata celor 3 zile de weekend, copiii se vor bucura de spectacole de teatru, magie, ventrilocie, dar și muzică și dans.

Programul evenimentului va cuprinde diverse ateliere de creație pentru copii: atelier de realizat brățări, codițe, slime, modelat etc., precum și momente de animație stradală.

Intrarea la Festivalul Copiilor se face cu acces gratuit, atât la spectacole cât și la ateliere.

Evenimentul susținut în weekend-ul 3-5 iunie vă așteaptă în Parcul Romniceanu din Sectorul 5 al capitalei, mai exact pe Strada Doctor Grigore Romniceanu, lângă binecunoscuta fântână arteziană. Mai multe detalii cu privire la programul evenimentului pe paginile de facebook ale instituțiilor Centrul Cultural și de Tineret Ștefan Iordache și Primăria Sectorului 5.

Programul detaliat al evenimentului:

PROGRAM FESTIVALUL COPIILOR, 1 IUNIE, PARCUL SEBASTIAN
10:00-10:05 IMN FESTIVAL ȘI PREZENTARE FESTIVAL

10:05-10:13 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 1 DECEMBRIE

10:13-10:23 MOMENTE DE PIAN

10:23-10:33 LITTLE WINGS

10:33-10:43 MOMENTE DE PIAN

10:43-10:53 KIDS PLANET

10:53-10:58 ȘTEFAN ALICE

10:58-11:08 CLUBUL COPIILOR SECTOR 3

11:08-11:13 UNIVERSUL COPIILOR GRUPA MICA

11:13-11:18 UNIVERSUL COPIILOR GRUPA MARE

11:18-11:28 SINGING BAND

11:28-11:38 SCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CORNETU

11:38-11:58 LICEUL TEORETIC CONSTANTIN BRÂNCOVEANU

11:58:12:06 CRAZY DANCE

12:06-12:11 UNIVERSUL COPIILOR GRUPA MIJLOCIE

12:11-12:31 ARTIS STUDIO

12:31-12:35 HONEYBUNNIES

12:35-12:38 DOLL HOUSE

12:38-12:42 CHOCOLATE CHIPS

12:42-12:50 MINI CRAZY DANCE

12:50-12:53 SPECIAL DANCE

12:53-13:08 DANS CLASIC ATITUDE CCS5 (CORNELIA LAZAR)

13:08-13:13 YELLOW SHADOWS

13:13-13:18 DIAMOND DOLLS

13:18-13:28 ASOCIATIA DOWNPLUS

13:28-13:40 KUNG FU STARS

13:40-13:53 COBRAKAY CREW

13:53-13:58 THE BUTTERFLIES

13:58-14:08 SAMURAI GIRLS

14:08-14:13 BUBBLEGUM CREW

14:13-14:25 RED PANDAS

14:25-14:38 KARATE KIDS

14:38-14:43 RAINBOW SPLASH

14:43-14:48 ROYAL HEART SQUAD

14:48-14:53 PITICU RĂZVAN

14:53-15:03 CASA DE CULTURĂ ION VINEA

15:03-15:08 THE LOLLIPOPS

15:08-15:13 THE LADYBUGS

15:13-15:18 DANCE WORLD JUNIOR

15:18-16:03 VICTORY OF ART JUNIOR

16:03-16:08 MINI DANCE WORLD

16:08-16:13 NONAME TEAM

16:13-16:18 SIMONA VRABIE

16:18-16:23 GIPSY DANCE

16:23-16:28 SWEET DANCE

16:28-16:33 ADNANA MIHAILA

16:33-16:38 PRAIMFAYA

16:38-16:43 ALEXANDRA DINU

16:43-16:48 EMMA BADEA

16:48-16:58 NEW STARS

16:58-17:03 MARIA DRAGOMIR

17:03-17:08 DREAM TEAM

17:08-17:13 PINK LOTUS

17:13-17:23 MAGIC DANCE

17:23-17:28 VANESA SELOUK

17:28-17:33 CRAZY CATS

17:33-17:38 LORENA GEAMBAȘU

17:38-17:43 GIPSY STYLE

17:43-17:48 REBECA GEAMBAȘU

17:48-17:53 DRAGONS CREW

17:53-17:58 ALEXIA GEMENE

17:58-18:03 SAUVAGE CREW

18:03-18:08 VICTORIA IONESCU

18:08-18:13 PETRU GEOROIU

18:13-18:18 ARLEQUEENS

18:18-18:28 CLUB SPORTIV MG SPORT SI FUNDATIA MEA

18:28-18:33 ORANGE SKY

18:33-18:38 JAFUL – SHOW DANCE

18:38-18:43 EXOTIC DREAMS

18:43-18:48 ALEXANDRA CIBU

18:48-18:53 THE FIREFLIES

18:53-18:58 LUCA UDĂȚEANU

18:58-19:28 ANDANTE

19:28-19:58 FANTEZIA

PROGRAM FESTIVALUL COPIILOR 3-5 IUNIE 2022, PARCUL ROMNICEANU
VINERI, 3 iunie 2022

17:00 – 18:00 – Spectacol „Punguța cu doi bani” – TEATRUL ION CREANGĂ

18:00 – 18:20 – MARINA CORDUNEANU (Colegiul Național de Muzică George Enescu)

18:20 – 18:40 – Selin Ozer – VOLTAJ ACADEMY

18:45 – 19:15 – Ana Maria Mitițescu – Școala Gimnazială Grigore Tocilescu

19:15 – 20:00 – Chante

20:00 – 21:00 – NEXTSTAR STUDIO

SÂMBĂTĂ, 4 iunie 2022

11:00 – 12:00 – Spectacol „Petrică și Lupul” de Serghei Prokofiev – OPERA COMICĂ PENTRU COPII

12:00 – 12:30 – Corul Buburuzelor, Școala Gimnazială Nr. 144, Profesor coordonator Maria Popovici

12:30 – 13:00 – Corul de copii al Școlii Gimnaziale nr. 115, Profesor coordonator Alina Ciobanu

13:00 – 14:00 – DANCE ACADEMY by Andra Gogan

17:00 – 17:45 – TEO MAGIC SHOW – Spectacol magie

17:45 – 18:00 – LED DRUMMERS

18:00 – 18:40 – Spectacol ventrilocie cu CRINA ZVOBODĂ

18:45 – 19:20 – Gabi Bagu

19:20 – 19:35 – LED DRUMMERS

19:40 – 20:00 – Street dance TROUBLE CREW

20:00 – 20:45 – VOLTAJ ACADEMY

20:45 – 21:00 – LED DRUMMERS

DUMINICĂ, 5 iunie 2022

11:00 – 12:00 – Piesă de teatru „Clara și timpul liber”, un one woman show cu Ana Turos – UNTEATRU

12:00 – 13:00 – LITTLE IMPRO – trupă de improvizație pentru copii

13:00 – 14:00 – CLUBUL COPIILOR SECTOR 5

17:00 – 17:40 – MAGITOT – Spectacol magie

17:45 – 18:15 – BUBBLE SHOW cu Claudia Stroe

18:20 – 18:50 – Spectacol ventrilocie cu ANA MARIA MĂRGEAN

18:55 – 19:40 – Bogdan Medvedi

19:40 – 20:00 – Street dance TROUBLE CREW

20:00 – 21:00 – ALEXANDRA UNGUREANU & BAND

Zilnic, în intervalul 17:00-21:00

Ateliere de creație (origami, brățări, slime, dream catcher etc)

Animație stradală – MIMI, PĂPUȘI GIGANT, JONGLEURI

 

Îți recomandăm să citești și:

Cookies