Două vagoane dezafectate au luat foc în stația București Basarab, între Podul Grant și Podul Basarab. CFR Călători: Circulația trenurilor nu e afectată

27 sept. 2023
258 afișări
Două vagoane dezafectate au luat foc în stația București Basarab, între Podul Grant și Podul Basarab. CFR Călători: Circulația trenurilor nu e afectată
Două vagoane dezafectate au luat foc în stația București Basarab, între Podul Grant și Podul Basarab. CFR Călători: Circulația trenurilor nu e afectată. FOTO: Agerpres

CFR Călători anunță că, miercuri, 27 septembrie, două vagoane dezafectate au luat foc în stația București Basarab, între Podul Grant și Podul Basarab. Potrivit primelor informații, nu există persoane rănite.

Două vagoane dezafectate au luat foc în stația București Basarab

Incendiu vagoane dezafectate, anunță CFR Călători într-un comunicat de presă.

Miercuri, la data de 27 septembrie 2023, CFR Călători anunță că două vagoane dezafectate din stația București Basarab au luat foc. Potrivit procedurilor specifice, a fost anunțat Serviciul de urgență la numărul unic 112, iar echipele de intervenție specială s-au deplasat de urgență la fața locului pentru stingerea flăcărilor.

FOTO: Agerpres
FOTO: Agerpres

Nu au existat victime, iar CFR Călători a ținut să menționeze că nu a fost afectată circulația trenurilor.

Pompierii intervin cu 7 autospeciale de stingere cu apă și spumă.

Intervenim pentru stingerea unui incendiu produs la două vagoane dezafectate poziționate între Podul Grant și Podul Basarab. Alertate 7 autospeciale de stingere cu apă și spumă și 2 ambulanțe SMURD, a transmis ISU București-Ilfov.

ISU București-Ilfov transmite că incendiul a fost localizat și nu mai există pericol de propagare, potrivit Agerpres.

FOTO: Agerpres
FOTO: Agerpres

Comunicatul integral al CFR:

CFR Călători informează că în data de 27 septembrie a.c., s-a produs un incendiu la 2 vagoane dezafectate din stația București Basarab. Conform procedurilor aferente unor asemenea situații, a fost avizat Serviciul de urgență 112, iar echipele de intervenție specială s-au deplasat la fața locului pentru stingerea incendiului. Din primele informații nu a fost găsită nicio persoană rănită. Menționăm că circulația trenurilor nu este afectată.

Cookies