Dispar panourile publicitare ilegale din Sectorul 4. Au fost scoase din Piața Sudului. Băluță anunță noi verificări

03 iun. 2026
1205 afișări
Dispar panourile publicitare ilegale din Sectorul 4. Au fost scoase din Piața Sudului. Băluță anunță noi verificări
Dispar panourile publicitare ilegale din Sectorul 4. Au fost scoase din Piața Sudului. Băluță anunță noi verificări. Sursa foto: capturi video, Daniel Băluță/Facebook

Daniel Băluță, primarul Sectorului 4, a transmis bucureștenilor că a fost îndepărtat un panou publicitar amplasat la Piața Sudului, fără documente legale valabile.

Edilul a transmis că verificările continuă.

Băluță spune nu panourilor publicitare ilegale din Sectorul 4

Primarul Sectorului 4, Daniel Băluță, a transmis bucureștenilor că a fost îndepărtat un panou publicitar amplasat la Piața Sudului, fără documente legale valabile.

El a precizat că pune în ordine domeniul public al Sectorului 4 și, astfel, protejează fiecare metru pătrat de teren pe care comunitatea îl are în administrare.

Anunțul a fost făcut pe pagina de Facebook.

Punem în ordine domeniul public al Sectorului 4 și, astfel, protejăm fiecare metru pătrat de teren pe care comunitatea noastră îl are în administrare.
Aseară, a fost îndepărtat un panou publicitar amplasat la Piața Sudului, fără documente legale valabile.
Continuăm și în zilele următoare, în orice locație și în orice zonă unde colegii de la Poliția Locală identifică astfel de construcții aflate în afara legii și unde proprietarii acestora nu au înțeles să le îndepărteze singuri, deși au fost somați în acest sens, a scris Băluță.

Sursa foto: Daniel Băluță/Facebook

Panourile ilegale vor fi date jos

Băluță a mai transmis că vor fi continuate cercetările și în zilele următoare, în orice locație și în orice zonă unde cei de la Poliția Locală identifică astfel de construcții aflate în afara legii, unde proprietarii acestora nu au înțeles să le îndepărteze singuri, deși au fost somați în acest sens, vor fi date jos.

Te-ar mai putea interesa și:

Cookies