LIGA I. DINAMO – STEAUA: 1-1, în prima etapă din play-off. SCOR FINAL

de:
06 mart. 2016
0 Afișari
LIGA I. DINAMO - STEAUA: 1-1, în prima etapă din play-off. SCOR FINAL

DINAMO – STEAUA. Steaua a jucat în Ştefan cel Mare cu Dinamo pentru a doua oară în ultimele 4 zile. Cele două mari rivale s-au întâlnit în prima etapă a play-off-ului Ligii 1, după ce joi au terminat la egalitate, 0-0, în turul semifinalelor Cupei României.

SCOR FINAL DINAMO – STEAUA: 1-1

SCOR DINAMO – STEAUA: 1-1. Dinamo egalează în minutul 81. Bicfalvi  marchează pentru dinamovişti. Minutul 86 a adus o dublă eliminare: Hamroun şi Filip.

SCOR LA PAUZĂ. DINAMO – STEAUA: 0 -1. Ciprian Marica a fost ghinionistul primei reprize. Atacantul campioanei s-a accidentat în minutul 36 şi a fost schimbat de Laurenţiu Reghecampf cu Sulley Muniru.

SCOR DINAMO – STEAUA: 0 -1: Steaua București o conduce pe Dinamo București cu scorul de 1-0. Steaua a deschis scorul, în minutul 10, prin algerianul Jugurtha Hamroun (10), cu un șut la colțul lung.

____________________________________________________________________

DINAMO – STEAUA. Dinamo joacă împotriva Stelei în prima etapă din play-off. Partida este transmisă în direct la Digisport 1, Dolcesport 1 şi Look tv. Atacantul Ciprian Marica și fundașul Fernando Varela sunt titulari în echipa Stelei pentru meciul cu Dinamo.

Conform gsp.ro, 10.000 de spectatori sunt cu aproximație pe Ștefan cel Mare, mai puțini decât la meciul din Cupa României.

Cei doi au lipsit din lotul campioanei la meciul de joi cu Dinamo, tot în Șoseaua Ștefan cel Mare, în prima manșă a semifinalelor Cupei României (0-0), scrie Agerpres. La Dinamo revine fundașul Steliano Filip, după ce a ratat partida trecută din cauza unei suspendări, iar atacantul central va fi camerunezul Essombe.

Echipele de start:

Dinamo: 1. Vytautas Cerniauskas — 73. Andrei Marc, 6. Ante Puljic, 17. Miha Mevlja, 94. Steliano Filip — 28. Paul Anton (căpitan) — 9. Dorin Rotariu, 8. Erik Bicfalvi, 20. Antun Palic, 22. Romario Kortzorg — 18. Marcel Essombe. Antrenor: Mircea Rednic.
Rezerve: 12. Victor Rîmniceanu — 5. Ionuț Nedelcearu, 10. Harlem Eddy Gnohere, 21. Leo Bartalsstovu, 24. Valentin Costache, 29. Paul Batin, 96. Vlad Olteanu.

Steaua: 1. Florin Niță — 3. Paul Papp, 33. Fernando Varela (căpitan), 30. Gabriel Tamaș, 13. Alin Toșca — 6. Mihai Pintilii, 10. Nicolae Stanciu — 77. Adrian Popa, 7. Alex Chipciu, 5. Jugurtha Hamroun — 9. Ciprian Marica. Antrenor: Laurențiu Reghecampf.
Rezerve: 12. Valentin Cojocaru — 2. Cornel Râpă, 11. Muniru Sulley, 15. Marko Momcilovic, 25. Gregory Tade, 55. Alexandru Bourceanu, 95. Popadiuc.

Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad); arbitri asistenți: Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitri asistenți adiționali: Dragoș Istrate (București), Horațiu Mircea Feșnic (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Mircea Mihail Grigoriu (București)

Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) — CCA, Ion Craiu (București) — LPF

DINAMO – STEAUA.Galeria echipei de fotbal Steaua București, formată din circa 400 de persoane, își va susține formația favorită duminică seara, în derby-ul cu Dinamo, din Șoseaua Ștefan cel Mare, în prima etapă a play-off-ului Ligii I, pentru prima oară după aproximativ un an.

Membrii facțiunii Peluza Nord au fost convinși de fostul manager general Mihai Stoica să revină alături de echipă începând cu partida de duminică.

DINAMO – STEAUA. Suporterii au refuzat să vină grup organizat la partidele echipei Steaua în urma litigiului dintre clubul condus de Gigi Becali și CSA Steaua, club al MApN.

După intrarea pe teren pentru încălzire, jucătorii echipei Steaua au mers și i-au salutat pe cei aproximativ 400 de fani.