Echipa Dinamo a învins FC Braşov, cu scorul 2-1

25 feb. 2013
0 afișări

Alb-roşii au învins-o pe teren propriu pe FC Braşov, datorită „dublei“ lui Marius Alexe, informează Adevărul. Dinamoviştii au dominat prima repriză din meciul disputat pe Ştefan cel Mare, sub privirile a aproximativ 3.000 de spectatori, iar Alexe a deschis scorul în minutul 18, după o reluare a unei mingi respinse de Daniel Mutu.

Echipa lui Ţălnar a mai avut două mari ocazii, însă majorarea scorului a venit printr-o fază fixă. Nuno Viveiros l-a faultat pe Alexandru Curtean şi arbitrul a dictat penalti, iar acelaşi Alexe a transformat şi a marcat „dubla“ meciului. „Stegarii“ au intrat la pauză în inferioritate numerică, după eliminarea căpitanului Cristian Munteanu, într-un moment în care dinamoviştii conduceau cu 2-0.