DINAMO – CSMS IAȘI, JOI, 3 DECEMBRIE, meci în LIGA 1. DINAMO-CSMS IAȘI SCOR FINAL: 0-0

03 dec. 2015
0 afișări
DINAMO - CSMS IAȘI, JOI, 3 DECEMBRIE, meci în LIGA 1. DINAMO-CSMS IAȘI SCOR FINAL: 0-0

DINAMO – CSMS IAȘI AZI, JOI, 3 DECEMBRIE, meci în LIGA 1. DINAMO-CSMS IAȘI SCOR LIVE ONLINE:

min 93 Meciul s-a incheiat cu SCOR FINAL 0-0

min 90 S-a intrat in prelungiri.

min. 31 Meciul a fost întrerupt, din cauza scandărilor xenofobe ale galeriei dinamoviste. Arbitrul Iulian Călin (Ștefănești) a decis întreruperea partidei și a trimis jucătorii celor două echipe la vestiare. După o pauză de zece minute, jucătorii au revenit pe gazon și jocul s-a reluat.

20.30 A început meciul

Etapa a 20-a a Ligii 1 se incheie cu meciul din Stefan cel Mare, de la ora 20:30, intre Dinamo si CSMS Iasi. Ambele formatii, care au ca obiectiv accederea in play-off, traverseaza perioade favorabile in Liga 1. „Alb-rosiii”, locul 4 cu 33 de puncte, au trei victorii consecutive, in timp ce echipa din Iasi, neinvinsa de 5 etape, poate urca pe locul 6 in cazul unui succes in Stefan cel Mare, informeaza sptfm.ro.

Meciul este in direct la DigiSport si Dolcesport.

DINAMO – CSMS IAȘI AZI, JOI, 3 DECEMBRIE, meci în LIGA 1. DINAMO-CSMS IAȘI SCOR LIVE:

ECHIPE DE START

Dinamo: Cerniauskas – Fai, Marc, Mevlja, Filip – Anton, Vojnovic – Matei (cpt), Rotariu, Palic – Essombe
Rezerve: Popescu – Puljic, Șerban, Costache, Gnohere, Shalaj, Corbu
Antrenor: Mircea Rednic

CSMS Iași: Grahovac – I. Voicu (cpt), Mihalache, Ciucă, Țigănașu – Crețu, Mitic – Bole, Gheorghe, Onduku – Golubovic
Rezerve: Caparco – Bosoi, Boiciuc, Grigorie, Piccioni, Dantas, Goge
Antrenor: Nicolo Napoli

Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti)
Asistent 1: Daniel Mitruţi (Craiova)
Asistent 2: Laszlo Bucsi Imre (Sfântu Gheorghe)
Rezervă: Marian Balaci (Drobeta-Turnu Severin)