DINAMO BUCUREȘTI-PANDURII TÂRGU JIU, MARȚI, 10 MARTIE, SCOR FINAL 1-3

10 mart. 2015
1 Afișari

DINAMO BUCUREȘTI – PANDURII TÂRGU JIU, SCOR FINAL 1-3. PANDURII se califică în FINALA CUPEI LIGII, Negoiță a plecat în minutul 80 de pe stadion, iar Teja a fost huiduit de fani.

DINAMO BUCUREȘTI – PANDURII TÂRGU JIU, SCOR FINAL 1-3.

Min. 88 – GOOOOOOOL PANDURII! Răduț scapă pe contraatac și înscrie cu un șut de la 16 metri SCOR 1-3

Min. 83 – GOOOOOL DINAMO! Grozav reuseste un gol superb din lovitura libera de la 20 de metri. SCOR 1-2

Negoita a plecat inca din minutul 80 de la stadion, suparat pe jocul echipei sale

Fanii DINAMO pleacă nervoși de la meci!

Min. 72 – GOOOOOOL PANDURII! Pleașcă primește singur la 12 metri și marchează cu un șut sub bară! SCOR 0-2

Min. 64 – GOOOOOOOL PANDURII! Matulevicius marchează din penalty! SCOR 0-1

Min. 57 – Iese Lazăr după ce s-a accidentat, intră Grozav

Min. 53 – Nicoară primește la 14 metri de poartă, dar trage pe lângă

Min. 46 – A început repriza a doua.

Min. 45 – Pauză.

Min. 42 – Nicoară cade în careul lui Dinamo, toată peluza îl huiduie pentru că a vrut penalty

Min. 30 – Dan Nistor încearcă poarta de la 30 de metri, mingea însă se duce pe lângă

Min. 32 – Cartonaș Galben pentru Vasiljevic

Min. 29 – Marius Niculae primește în 7 metri, preia perfect și trimite în bară. Mingea revine în brațele portarului Pandurilor

Min. 26 – Cartonaș Galben pentru Roman, după o intrare dură la Steliano Filip. Dinamoviștii cer eliminare pentru această fază

Min. 15 – Lovitură de colț pentru Pandurii, mingea ajunge la Momcilovic care reușește să întoarcă în 6 metri, acolo intervine Naumovski

Min. 12 – Cosmin Matei trimite de la 24 de metri, din lovitură liberă, pe centrul porții

Min. 11 – Ungurușanu vede cartonaș Galben, după ce l-a faultat pe Bilinski

Min. 10 – Cartonaș Galben pentru Grigore care îl calcă dur pe Pintilii

Min. 2 – Încercare de atac DINAMO, Lazar intră în careu, încearcă să centreze, mingea este blocată și iese în corner

Min. 1 – A inceput partida DINAMO BUCUREȘTI – PANDURII TÂRGU JIU.

ECHIPELE DE START:

DINAMO BUCUREȘTI: Naumovski – Fai, Nedelcearu, Bunoza, S. Filip – C. Matei, Elhamed, N. Grigore, V. Lazar – Bilinski, M. Niculae

Rezerve: Farnolle – Grozav, D. Rotariu, M. Cristescu, Boubacar, A. Marc, Serginho.

PANDURII TÂRGU JIU: Gliwa – Ungurusan, Cordos, Vasiljevic, Momcilovic – P. Anton, Pintilii – M. Radut, D. Nistor, V. Nicoara – M. Roman II

Rezerve: R. Stanca – Buleică, Eric, Mrzljak, Pleasca, Shalaj, Matulevicius

DINAMO BUCUREȘTI – PANDURII TÂRGU JIU, MARȚI, 10 MARTIE, LIVE LA TV, SCOR LIVE ONLINE. Dinamoviștii au de recuperat un dezavantaj de un gol, după înfrângerea cu 1-2 suferită la Tg. Jiu, scrie dolce-sport.ro.

Două victorii şi două înfrângeri sunt rezultatele înregistrate de dinamovişti în meciurile oficiale jucate în 2015. De partea cealaltă, gorjenii au pierdut un singur joc în acest an calendaristic, 0-1 pe teren propriu cu CS U Craiova.

Drumul „alb-roşilor” până în penultimul act a început la Chiajna, cu un succes cu 3-1 în faţa Concordiei. Apoi au avut nevoie de prelungiri şi penalty-uri contra lui U Cluj.

DINAMO BUCUREȘTI – PANDURII TÂRGU JIU, MARȚI, 10 MARTIE, LIVE LA TV, SCOR LIVE ONLINE. Oltenii au ajuns în semifinale după ce au eliminat Gaz Metan în optimi, graţie unui gol înscris în minutul 94, iar în sferturi au trecut cu 2-0 de Oţelul.

Peste 80 de poliţişti bucureşteni vor acţiona azi, 10 martie a.c., pentru menţinerea ordinii publice şi a siguranţei rutiere, cu ocazia desfăşurării pe Stadionul „Dinamo”, a meciului de fotbal dintre echipele F.C. DINAMO 1948 BUCUREŞTI – C.S. PANDURII TÂRGU JIU.

Poliţiştii vor acţiona, atât pentru menţinerea ordinii publice în proximitatea stadionului, cât şi în alte zone de interes operativ, asigurând, totodată, accesul auto al riveranilor în zonele în care a fost blocată sau deviată circulaţia rutieră.

DINAMO BUCUREȘTI – PANDURII TÂRGU JIU, MARȚI, 10 MARTIE, LIVE LA TV, SCOR LIVE ONLINE. În acest sens, poliţiştii vor organiza şi intensifica acţiunile de patrulare în staţiile de metrou şi în mijloacele de transport în comun, urmând a lua măsuri de prevenire a înşelăciunilor comise prin diferite moduri de operare, a acostărilor de persoane, furturilor din poşete sau buzunare, respectiv a furturilor de/din auto.

Totodată, Poliţia Capitalei va accentua activităţile de prevenire şi combatere a infracţiunilor săvârşite cu violenţă şi a faptelor de natură să împiedice desfăşurarea normală a acestui eveniment.

Poliţiştii rutieri îşi vor intensifica acţiunile derulate pe principalele artere de circulaţie, în punctele ce prezintă risc ridicat de accidente şi la orele cu trafic intens, în vederea fluidizării traficului şi prevenirii evenimentelor rutiere, limitarea excesului de viteză şi depistarea celor care conduc sub influenţa băuturilor alcoolice.

DINAMO BUCUREȘTI – PANDURII TÂRGU JIU, MARȚI, 10 MARTIE, LIVE LA TV, SCOR LIVE ONLINE. Pentru asigurarea desfăşurării în deplină siguranţă a manifestării sportive, precum şi pentru evitarea apariţiei unor situaţii conflictuale de natură să tulbure ordinea şi liniştea publică, Poliţia Capitalei vă recomandă: