DINAMO BUCUREŞTI, campioană națională la HANDBAL MASCULIN după o pauză de 11 ani

30 mai 2016

Formatia din Stefan cel Mare a invins pe CSM Bucuresti in meciul trei al finalei Ligii Nationale, cu 25-23, si a cucerit titlul in Romania cu 2-1 la general, scrie onlinesport.ro.

Dinamo castigase primul meci la mare diferenta, dupa care CSM Bucuresti a egalat printr-un succes la doua goluri diferenta. In meciul decisiv disputat in noua sala a lui Dinamo scorul a ramas in echilibru pana in minutele de final, cand Dinamo s-a distantat decisiv pe tabela. Pentru Dinamo este al 13-lea titlu national din istoria clubului. Dinamo va reprezenta Romania in Liga Campionilor sezonul urmator, iar CSM Bucuresti va juca in Cupa EHF. – See more at: