CUPA DAVIS: România a câştigat meciul cu Israel şi va juca în turul doi al Grupei I

de:
07 mart. 2015
0 Afișari

CUPA DAVIS. Scorul general a devenit 3-0, astfel românii au obţinut calificarea în turul doi al Grupei I a Cupei Davis, transmite Mediafax, citat de B1 Tv.

Meciul, la care au asistat şi președintele Klaus Iohannis şi soţia sa, Carmen, a durat o oră şi 46 de minute

România va întâlni în turul doi al Grupei I, în perioada 17-19 iulie, câştigătoarea întâlnirii dintre reprezentativele Sloveniei sau Slovaciei.

CUPA DAVIS. Reamintim că, preşedintele Klaus Iohannis şi soţia sa asistă, sâmbătă după-amiază, la Sibiu, la cel de-al treilea meci din întâlnirea de Cupa Davis România – Israel.

Șeful statului și prima doamnă au fost întâmpinaţi la sosirea la Sala Transilvania de viceprimarul Virgil Popa şi de Marius Vecerdea, antrenorul de tenis al şefului statului.

Klaus Iohannis şi soţia sa, Carmen, au ajuns, sâmbătă, în jurul orei 15.00, la Sala Transilvania din Sibiu, relatează Mediafax.

CUPA DAVIS. Cei doi au fost aduşi cu maşina până în faţa intrării oficiale a sălii, unde au fost întâmpinaţi de viceprimarul Sibiului Virgil Popa (PNL) şi de Marius Vecerdea, antrenorul personal de tenis al şefului statului.