CSM Bucureşti a învins-o pe SCM Râmnicu Vâlcea în duelul românesc din Liga Campionilor

06 mart. 2021
39 Afișari

CSM Bucureşti a învins-o pe SCM Râmnicu Vâlcea, 33-24, în duelul românesc din optimile Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM Bucureşti a învins-o pe SCM Râmnicu Vâlcea, 33-24, în meciul tur al optimilor Ligii Campionilor.

Tigroaicele au câștigat în deplasare și au scum prima șansă pentru calificarea în sferturile de finală.

Vâlcencele au făcut o primă parte de meci mai bună, conducând cu unu-două goluri până la jumătatea primei reprize. La 9-9, CSM a trecut în avantaj și a intrat la vestiare cu un gol în plus (12-13), notează alephnews.ro.

Partea a doua a fost dominată de oaspete, care s-au desprins spre final și la 8 goluri (22-30), adjudecându-și în cele din urmă partida cu scorul de 24-33, ce le dă dreptul să se considere favorite certe la calificarea în sferturile de finală.

Returul se joacă sâmbăta viitoare la București.