Crimă în Sectorul 3, unde o femeie a fost sugrumată cu o cârjă de un bărbat de 86 de ani. Suspectul a fost dus la audieri

22 apr. 2026
2284 afișări
Crimă în Sectorul 3, unde o femeie a fost sugrumată cu o cârjă de un bărbat de 86 de ani. Suspectul a fost dus la audieri
Crimă în Sectorul 3, unde o femeie a fost sugrumată cu o cârjă de un bărbat de 86 de ani. Suspectul a fost dus la audieri | Sursa foto: Inquam Photos / George Călin

În Sectorul 3 al Capitalei a avut loc o crimă. Totul s-a produs în urma unui conflict spontan dintre doi concubini. Un bărbat de 86 de ani, de cetățenie germană, a ucis-o pe femeia de 30 de ani, concubina lui, cu o cârjă.

Bărbatul se află în prezent la audieri și, potrivit surselor, se deplasează cu dificultate.

Femeie omorâtă cu o cârjă de concubinul ei, în Sectorul 3

În Sectorul 3 al Capitalei a avut loc un incident de-a dreptul înfiorător. Un bărbat de 86 de ani și-a ucis concubina cu o cârjă. Totul ar fi pornit de la un conflict spontan, scrie Antena3 CNN.

Se pare că bărbatul a declarat anchetatorilor că victima s-ar fi urcat peste el și ar fi încercat să îl rănească. El a spus că a reușit să o îndepărteze folosindu-se de o cârjă. Dar apoi a sugrumat-o cu același obiect, potrivit surselor Antena 3 CNN.

De asemenea, surse apropiate anchetei au spus că între victimă și bărbat nu existau, până în prezent, sesizări sau antecedente cu privire la acte de violență domestică.

Femeia ar fi fost consumatoare de droguri

Femeia ar fi fost cunoscută de polițiști ca fiind consumatoare de droguri și ar fi manifestat un comportament agresiv după ce ar fi consumat substanțe interzise. Potrivit sursei citate, ea a început o altercație fizică cu partenerul său.

De asemenea, polițiștii și procurorii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs crima.

Bărbatul va fi expertizat și audiat în continuare.

Te-ar mai putea interesa și:

Cookies