Coşmar la DINAMO-VIITORUL. Patrick Ekeng s-a prăbuşit pe teren şi a fost dus de urgenţă la spital

06 mai 2016

Mijlocaşul camerunez al echipei Dinamo, Patrick Ekeng, s-a prăbuşit pe teren în minutul 71 al meciului Dinamo-Viitorul, la scorul de 3-2 pentru Dinamo.

Potrivit DigiSport, la doar 7 minute după ce Mircea Rednic l-a trimis în teren în confruntarea cu Viitorul, mijlocaşul la închidere de 26 de ani din Camerun s-a prăbuşit pe teren şi a rămas inert. Imediat, jucătorii Viitorului au trimis mingea în aut, realizând că este vorba de o problemă gravă. Ambulanţa a pătruns imediat pe teren, iar medicii i-au acordat primul ajutor, pentru ca apoi să îl transporte la Spitalul de Urgenţe.

Din reacţiile avute de jucători, problemele lui Ekeng sunt extrem de grave. Ionel Dănciulescu, directorul sportiv al lui Dinamo, a fost surprins de camerele de filmat plângând în hohote.De notat că jucătorul african fusese ultimul jucător schimbat de Mircea Rednic. După ieşirea lui, Dinamo a rămas în inferioritate numerică, iar Viitorul a reuşit golul egalării din penalty, prin Măţan, în minutul 84.