CONCORDIA CHIAJNA – RAPID, 3 OCTOMBRIE 2014, LIGA 1.CONCORDIA CHIAJNA – RAPID, SCOR FINAL: 0-0

03 oct. 2014
1 afișări
CONCORDIA CHIAJNA - RAPID, 3 OCTOMBRIE 2014, LIGA 1.CONCORDIA CHIAJNA - RAPID, SCOR FINAL: 0-0

Min 13 – Meciul e oprit pentru ca Welington are nevoie de ingrijiri medicale

Meciul CONCORDIA CHIAJNA – RAPID a început.

CONCORDIA CHIAJNA – RAPID, 3 OCTOMBRIE 2014. LIVE LA TV. Echipele de start:

Chiajna: Rîmniceanu – Dragarski, Maftei, Ricardo, Bucurică – Stan, Lovin, Boldrin, Purece – Pena, Welington

Rapid: Drăghia – Tînc, D. Lung, Iacob, N. Vasile – Negru, Al. Dan – Martin, Roșu, Al. Coman – Ciolacu

CONCORDIA CHIAJNA – RAPID, 3 OCTOMBRIE 2014. LIVE LA TV.

Cele două echipe au același număr de puncte (8), însă Chiajna a strâns doar două pe teren propriu, nereușind nicio victorie până acum acasă.

Rapid și-a schimbat antrenorul în această săptămână, Marian Rada înlocuindu-l pe Ionel Ganea. Giuleștenii au suferit patru înfrângeri la zero în ultimele cinci etape, bifând și o victorie, cu un gol marcat în prelungiri, împotriva lui U Cluj.

Este primul meci direct dintre cele două formații de la barajul de promovare în prima ligă pe care l-au susținut în iulie anul trecut și pe care Rapid l-a câștigat la capătul reprizelor de prelungiri.