CHELSEA-STEAUA, Liga Europa: 3-1. LIVE TEXT

Meciul se încheie cu scorul 3-1. Chelsea se califică.

Minutul 85: penalti pentru Chelsea. Bate Torres și ratează!!!

mINUTUL 84: schimbare la Steaua. Iese Râpă, intră Rocha

Minutul 83: Latovlevici trage pe poartă, interceptează Cech

Minutul 77: Iese Tănase, intră Tatu

Minutul 76: Arbitrul îl trimite pe Torres pe marginea terenului, este plin de sânge

Minutul 73: Torres este plin de sânge, în urma unei ciocniri în careu. Szukala l-a lovit neintenționat.

Minutul 57: Cartonaș galben Râpă

Minutul 53: Chipciu pasează la marginea careului de unde Bourceanu şutează greșit

Minutul 48: Cartonaș galben pentru Bourceanu.

A început a doua repriză.

Minutul 44: Chiricheș, gooool!

Minutul 43: Adi Popa, cursă incredibilă spre poarta englezilor, dar nu are cui pasa. Corner pentru Steaua

Minutul 34: 1-0 pentru Chelsea: Mata în combinație cu Ramires

Minutul 22: Corner pentru Chelsea

Minutul 20: Tănase, șut pe poartă, interceptat de portarul Chelsea, Cech.

Minutul 19: corner pentru Steaua

Minutul 18: un fan al lui Chelsea a intrat pe teren şi a mers în faţa galeriei steliste pentru a-i provoca pe români. A fost evacuat imediat de cinci oameni de ordine. Fanii Stelei strigă „România, România!”

Minutul 13: Rusescu, ocazie uriașă pe poartă! Prima mare ocazie a meciului! Rusescu scapa singur spre poarta lui Chelsea, suteaza din marginea careului, dar Cech respinge in corner

CHELSEA-STEAUA se joacă joi, 14 martie, de la ora 22:05, pe „Stamford Bridge”, în manşa a doua din optimile de finală ale EUROPA LEAGUE. În tur a fost STEAUA-CHELSEA 1-0.

CHELSEA-STEAUA ECHIPELE OFICIALE
CHELSEA: Cech – Azpilicueta, David Luiz, Terry, A. Cole – Ramires, Mikel – Oscar, Mata, Hazard – Torres. Antrenor: Rafael Benitez.

STEAUA: Tătăruşanu – Râpă, Szukala, Chiricheş, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Adi Popa, Tănase, Chipciu – Rusescu. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.